date_range چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۵۷:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

راه‌اندازی اولین مرکز بستری طب ایرانی کشور در یزد

راه‌اندازی اولین مرکز بستری طب ایرانی کشور در یزد
منبع خبر: خبرگزاری قرآن

گروه اجتماعی- تنها مرکز بستری طب ایرانی کشور در یزد و با هدف ارائه خدمات تخصصی طب ایرانی بر بالین بیمار آغاز بکار کرد.

راه‌اندازی اولین مرکز بستری طب ایرانی کشور در یزد

به گزارش از یزد به نقل از دانشگاه علوم پزشکی، مجید امتیازی، رییس دانشکده طب ایرانی یزد بیان کرد: مرکز بستری طب ایرانی در بیمارستان شهید رهنمون با 9تخت مورد بهره برداری آزمایشی قرار گرفته و در آینده ای نزدیک به طور رسمی افتتاح می شود.

امتیازی تصریح کرد: در حال حاضر دو سلامتکده طب سنتی دولتی در یزد فعال است که یکی در دانشکده طب سنتی اردکان فعالیت دارد و دیگری در بیمارستان شهید صدوقی یزد در مرحله تجهیز و راه اندازی است.

وی افزود: دو سلامت کده خصوصی هم در یزد فعال است که هدف از اه اندازی این مراکز ارائه کلیه خدمات طب سنتی براساس قواعد علمی به مراجعین و بیماران است.

این متخصص طب ایرانی گفت: در حال حاضر در کلینیک اصلی بیمارستان های شهید صدوقی، رهنمون، شهدای محراب و کلینیک خاتم الانبیا خدمات طب ایرانی به مراجعان ارائه می شود.

امتیازی همچنین بر ضرورت آگاهی بخشی مردم در خصوص استفاده از درمانهای طب ایرانی و مراجعه به مراکز مجاز تاکید کرد و گفت: طب ایرانی و طب رایج مکمل هستند و یکدیگر را نفی نمی کنند.

محمد خدادوست، مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت هم گفت: در حال حاضر در 17 دانشگاه علوم پزشکی کشور متخصص طب ایرانی تربیت می شود و در مجموع تعداد 50 سلامتکده، درمانگاه و دانشکده در کشور دایر است.

خدادوست افزود: هم اکنون در هشت دانشگاه رشته داروسازی سنتی و هشت دانشگاه، رشته تاریخ پزشکی راه اندازی و تاکنون تعداد 120 فارغ التحصیل شده اند و 500 دانشجو در این دانشکده ها مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام

تصویرها
راه‌اندازی اولین مرکز بستری طب ایرانی کشور در یزد
نمایش موجودیت‌ها