date_range جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۴۴:۰۰ ب.ظ

سوگواره ملی عکس «محرم؛ فصل وصل» در نی‌ریز به پایان خط رسید + معرفی برگزیدگان

سوگواره ملی عکس «محرم؛ فصل وصل» در نی‌ریز به پایان خط رسید + معرفی برگزیدگان
منبع خبر: خبرگزاری قرآن
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

گروه فرهنگی: مراسم اختتامیه نخستین سوگواره ملی عکس «محرم؛ فصل وصل» با معرفی و تجلیل از نفرات برگزیده در نی‌ریز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، همزمان با فرا رسیدن سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، مراسم اختتامیه نخستین سوگواره ملی «محرم؛ فصل وصل» شب گذشته، 25 آبان‌ماه در شهرستان نی‌ریز برگزار شد.

این جشنواره عکس با دریافت 4031 اثر از 838 عکاس از نقاط مختلف کشورمان به میزبانی شهرستان نی‌ریز در محرم و صفر امسال برگزار شد.

حجت‌الاسلام ارزانی، دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور در این مراسم بر اهمیت برگزاری این سوگواره در سال‌های آینده به صورت بین‌المللی تاکید کرد و گفت: با ظرفیت و پتانسیلی که در شهرستان نی‌ریز وجود دارد، امیدوارم این مهم حتماً تحقق یابد.

وی، سطح بالا و مشارکت عکاسان مطرح کشوری در این سوگواره را ستود و ابراز امیدواری کرد که این سوگواره در سطح بین‌المللی و با موضوع اربعین حسینی هم برگزار شود.

ارزانی در ادامه به نام این سوگواره نیز اشاره کرد و گفت: امام حسین(ع) و محرم می‌تواند فصل وصلی میان دل‌ها و قلوب مسلمانان و آزادگان جهان و راهکاری برای حفظ انسجام و وحدت آنان باشد.

بهزاد مریدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این مراسم با اشاره به صبغه مذهبی مردم این استان گفت: با توجه به رویکرد مذهبی که در حوزه عکاسی استان فارس وجود دارد، می‌توان سوگواره‌ها و جشنواره‌های تخصصی این چنینی را گسترش داد لازم در این خصوص پیشنهاداتی برای تعزیه لامرد و اربعین حسینی به ستاد اجرایی سوگوار عکس «محرم؛ فصل وصل» داده شده است.

بنا بر این گزارش، در این مراسم جایزه بهترین عکس به یوسف قاسمی از تهران اهدا شد و همچنین علی‌اصغر یوسفی از اراک و صمد علی‌زاده از تبریز نیز حائز رتبه‌های دوم و سوم این سوگواره ملی شدند.

علاوه بر این‌ها آثار عکاسانی چون محمد امین بهرامی از نی‌ریز، مهدی قاسمی از خمینی شهر و سیدصدرالدین تولیت از کاشان نیز به عنوان شایستگان تقدیر مورد تجلیل قرار گرفتند.

نمایش موجودیت‌ها