date_range شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۵۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

کلنگ احداث سیزدهمین بازارچه صنایع‌دستی استان مرکزی به زمین زده شد

کلنگ احداث سیزدهمین بازارچه صنایع‌دستی استان مرکزی به زمین زده شد
منبع خبر: خبرگزاری قرآن

گروه اقتصادی- کلنگ سیزدهمین بازارچه صنایع‌دستی استان مرکزی در شهر نیم‌ور به زمین زده شد.

به گزارش از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، کلنگ احداث سیزدهمین بازارچه صنایع دستی استان در شهر نیم‌ور به زمین زده شد.
سید علی آقازاده، استاندار مرکزی، در این مراسم، گفت: حمایت از صنایع دستی و توسعه تولید آن، حمایت از کالای کاملاً ایرانی است که از مصالح، ابزار، هنر و نیروی انسانی کاملا بومی بهره می‌برد از این رو احداث بازارچه‌های دائمی صنایع دستی در استان گامی مهم در حمایت از تولید کنندگان و ایجاد بازارهای فروش جدید است.
آقازاده افزود: امیدوارم با پیگیری و حمایت نماینده مجلس، مدیرکل میراث فرهنگی و دیگر مسئولان هر چه زودتر این بازارچه احداث و در دهه فجر 97 به افتتاح برسد.
بنابراین گزارش؛ سید محمد حسینی، مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز در حاشیه این مراسم گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، احداث 12 بازارچه دائمی صنایع دستی دستی در استان هدف‌گذاری شد که از این میان 4 عنوان در شهرهای اراک، محلات، خمین و خنداب با مرمت بناهای تاریخی ایجاد شده است. همچنین 6 بازارچه نوساز در شهرهای ساوه، دلیجان، خمین، قورچی باشی، شازند و آشتیان احداث شد و بازارچه شهرهای کمیجان و فراهان نیز در دست احداث است.
حسینی افزود: حمایت از صنایع دستی، نمود عینی اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی است و از سوی دیگر منبع بسیار مناسب تولید شغل برای جویندگان کار است چراکه با آورده بسیار اندک مالی و تلفیق آن با هنر می‌توان سود کلان اقتصادی را بدست آورد.
وی در پایان گفت: این بازارچه در شهر نیم‌ور با 10 غرفه مجهز ساخته و به صورت تقریباً رایگان در اختیار هنرمندان برجسته این شهر قرار می‌گیرد به گونه‌ای که هنرمند فقط کافی است هزینه ماهیانه آب، برق و گاز کارگاه خود را تقبل کند و کل بنا را بصورت رایگان دریافت کند ضمن اینکه باید صنایع دستی با کیفیت و مورد تایید اداره‌کل خلق کند.
انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها