date_range جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۵۹:۰۰ ب.ظ

لزوم رعایت انصاف از سوی بازاریان

لزوم رعایت انصاف از سوی بازاریان
منبع خبر: خبرگزاری قرآن
دسته خبری: سیاست|آیین

گروه سیاسی-امام جمعه بجنورد گفت: با توجه به آشفته‌بازار فعلی باید بازاریان انصاف را رعایت کنند زیرا سود بیشتر در این شرایط دزدی و حرام‌خوری است.

لزوم رعایت انصاف از سوی بازاریان

به گزارش ایکنا ازخراسان‌شمالی، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه بجنورد اظهار کرد: برخی از بازاریان جنس و کالا داشته اما به دلیل اینکه می خواهند چندین برابر قیمت آن را بفروشند، صبر می کنند که این مهم دزدی است.

وی با تاکید براینکه کسب سود بیشتر در شرایط فعلی بازار حلال نبوده و باید در معامله دقت شود تا حرام و حلال باهم آمیخته نشوند، افزود: با توجه به قیام امام حسین(ع) افرادی که در جنگ مقابل سیدالشهدا حضورداشتند نیز حرام خورده بودند زیرا آنان هم نماز می خوانند و هم خدا را قبول داشته و قرآن تلاوت می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه تا دیروز کاروان امام حسین رسالت جهادرا برعهده داشته اما از امروز این کاروان شمشیری در دست ندارد و همانند رسانه ای فعال شده تا حق و ناحق را به گوش جهانیان برساند، گفت: امروز باید از کاروان امام حسین درس بگیریم تا قدرت و عزت اسلامی را به رخ جهانیان برسانیم تا راه و سیره آنان برای میلیون ها عاشق بازخوانی شود.

یعقوبی با انتقاد از بی نظمی هیات مذهبی در تاسوعا و عاشورای حسینی، خاطرنشان کرد: آیین عزاداری در بجنورد به شکل تجمعی نیست که باید برای این مهم چاره ای اندیشید تا در این روز طبل ها را کنار گذاشته همه در کنار هم به عزاداری بپردازیم

تصویرها
لزوم رعایت انصاف از سوی بازاریان
نمایش موجودیت‌ها