date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۳۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای به هموطنان توصیه کرد: مراقب سودجویی‌های برخی در زمینه دریافت کمک مردمی به زلزله‌زدگان باشید

روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای به هموطنان توصیه کرد: مراقب سودجویی‌های برخی در زمینه دریافت کمک مردمی به زلزله‌زدگان باشید
منبع خبر: خبرگزاری قرآن

گروه جامعه: روابط عمومی هلال‌احمر با انتشار اطلاعیه‌ای از مردم خواست مراقب سودجویی‌های برخی در زمینه دریافت کمک مردمی به زلزله‌زدگان باشید؛ همچنین خرید و فروش اقلام امدادی با آرم و نشان هلال‌احمر ممنوع و فروش سگ‌های زنده‌یاب کذب است.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای به تمامی هموطنان توصیه کرد تا مراقب سودجویی‌های برخی مبنی بر ارائه شماره حساب دریافت کمک مردمی برای زلزله‌زدگان، فروش سگ‌های زنده‌یاب، چادر، آب‌معدنی ناسالم و ... باشند .

روابط‌عمومی جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: «با توجه به وقوع زلزله در استان‌های غربی کشور و تشدید ابعاد این حادثه در استان کرمانشاه و به دنبال آن گسیل کمک‌های امدادی به این استان، متاسفانه برخی در این میان با اعلام شماره حساب، اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی، فروش سگ‌های زنده‌یاب، چادر، پتو و ... می‌کنند، که بدین وسیله هلال احمر تمامی این اقدامات را غیرمجاز دانسته و آنها را تایید نمی‌کند .
همچنین باید تاکید کرد که تمامی آب معدنی‌های ارسالی به مناطق زلزله‌زده دارای تاریخ مصرف و کاملا سالم است و لذا هر آنچه در فضاهای مجازی در این زمینه و همچنین خرید و فروش آب‌معدنی‌ در مناطق زلزله‌زده مطرح می‌شود نه تنها کمکی به رفع مشکلات هموطنانمان در مناطق حادثه‌دیده نمی‌کند، بلکه انرژی و توان امدادگران و مسئولان خدمتگزار در منطقه را تحلیل برده و ثمره‌ای جز تشویش اذهان عمومی و مختل شدن روند امدادی ندارد .
تاکید اصلی جمعیت هلال‌احمر با توجه به هشدار پلیس بر این است که خرید و فروش اقلام امدادی به زلزله زدگان شامل چادر و غیره با آرم و نشان هلال احمر ممنوع بوده و تخلف محسوب می‌شود؛ این اقلام رایگان بوده و فقط باید از طریق هلال احمر و نهادهای دولتی میان مردم زلزله‌زده توزیع شود، لذا هموطنان در صورت مشاهده تخلف، موارد را به پلیس با شماره ۱۱۰ ، اطلاع دهند».

یادآوری می شود: مردم در پایگاه های ایجاد شده در مناطق و معابر عمومی شهرهای کشور و یا با شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد تمامی بانک ها،702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #724* #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 می توانند به زلزله زدگان استان کرمانشاه کمک کنند.

نمایش موجودیت‌ها