date_range سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۳۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پاسخ چین به اعتراضات علیه سرکوب مسلمان

پاسخ چین به اعتراضات علیه سرکوب مسلمان
منبع خبر: خبرگزاری قرآن

گروه بین‌الملل - یک مقام بلندپایه چینی با شکستن سکوت این کشور درباره وجود بازداشتگاه‌های مخصوص برای اقلیت مسلمان این کشور، این کمپ‌ها را برای مبارزه با تروریسم ضروری دانست.

پاسخ چین به اعتراضات علیه سرکوب مسلمان

به گزارش ایکنا به نقل از نیویورک تایمز؛ در پی انتقادات روزافزون بین‌المللی نسبت به سرکوب اقلیت مسلمان چین، یکی از مقامات دولتی سراجام سکوت پکن در این باره را شکست.
 
وی کمپ‌های بازداشت مسلمانان در غرب چین را مراکز « کارآموزی قانونی» که در آن اصول انسانی رعایت می‌شود، خوانده است.

«شهرت ذاکر» رئیس دولت محلی سین کیانگ که خودش از نژاد اویغور است در مقاله‌ای که در خبرگزاری رسمی شینهوا منتشر شده این کمپ‌ها را دفاع قانونی چین علیه تروریسم توصیف کرد.

وی گفت امکاناتی به اویغورها و دیگر اقلیت های مسلمانان داده شده تا آموزش شغلی ببینند و زبان چینی بیاموزند و قوانین را یاد بگیرند. او افزود: ایجاد کمپ‌ها اقدام موثری بود که استان سین کیانگ برای برچیدن تروریسم و افراط گرایی و پیشگیری از جرائم تروریستی ابداع کرد. این کمپ‌ها از زمان افتتاح با استقبال گسترده همه اقوام در سین‌کیانگ مواجه شده است.

با آنکه آقای ذاکر تعداد افرادی که در این کمپ ها نگهداری می‌شوند را ذکر نکرد اما این سخنان او اعتراف به نگهداری اقلیت مسلمان در این بازداشتگاه‌ها بر خلاف میل آنها برای ماه‌ها و سال‌های متوالی است. وی همچنین پیشنهاد کرد که این کمپ‌ها برای سال‌های آینده به کار خود ادامه دهد.

گروه‌های حقوق بشری و سازمان ملل کمپ‌های «تغییر از طریق آموزش» که اویغورها و دیگر اقلیت‌های مسلمان در استان سین کیانگ در آن نگهداری می‌شوند را مورد انتقاد قرار داده‌اند.
 
 انتهای پیام
 
تصویرها
پاسخ چین به اعتراضات علیه سرکوب مسلمان
نمایش موجودیت‌ها