date_range جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۰۳:۰۰ ق.ظ

توقف پخش شبکه ماهواره‌ای قرآن لیبی

توقف پخش شبکه ماهواره‌ای قرآن لیبی
منبع خبر: خبرگزاری قرآن

گروه بین‌الملل مشئولان شبکه ماهواره‌ای قرآن لیبی با عنوان «لیبیا القرآن» از توقف کامل پخش برنامه‌های این شبکه ماهواره‌ای طی ماه جاری میلادی خبر دادند.

توقف پخش شبکه ماهواره‌ای قرآن لیبی

به گزارش به نقل از پایگاه خبری afrigatenews.net؛ بر اساس اطلاعیه صادره از سوی مسئولان شبکه ماهواره‌ای قرآن لیبی، مشکلات مالی و عدم حمایت از این شبکه، دلیل اصلی توقف پخش برنامه‌های آن است.

در این اطلاعیه آمده؛ ادامه فعالیت این شبکه مستلزم پرداخت مبلغ مبلغی به صورت ماهیانه به ماهواره «نایل‌ست» است که این موضوع هزینه سنگینی را به این شبکه تحمیل کرده است.

مدیریت شبکه ماهواره‌ای «لیبیا القرآن» در حساب کاربری خود در فیسبوک نیز اعلام کرد: «بسیار متاسف هستیم که باید به اطلاع عموم برسانیم که پخش برنامه‌های این شبکه به دلیل عدم حمایت مالی کافی طی ماه جاری میلادی به صورت نهایی متوقف می‌شود، این در حالی است که ما هر چه در توان داشتیم انجام دادیم و همه راه‌ها را برای جلب حمایت مالی از این شبکه رفتیم».

یادآوری می‌شود، شبکه ماهواره‌ای قرآن لیبی منبری برای تمام قاریان لیبی به شمار می‌رود و معرفی علما، قاریان، مربیان آموزش حفظ و قرائت قرآن، مکتب‌خانه‌های سنتی آموزش قرآن و نقش و جایگاه آن‌ها در کشور لیبی به عنوان «سرزمین یک میلیون حافظ قرآن» از رویکردها و اهداف اصلی این شبکه است.

برخی کارشناسان و ناظران بر این باورند، رویکرد این شبکه در خدمت محض به قرآن و دوری از سیاست و چرخش در مدار احزاب سبب شده که این شبکه از حمایتی برخوردار نباشد، این در حالی است که شبکه‌های اسلام سیاسی در لیبی از حمایت‌های داخلی و خارجی برخوردار هستند.

انتهای پیام

تصویرها
توقف پخش شبکه ماهواره‌ای قرآن لیبی
نمایش موجودیت‌ها