date_range سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۲:۳۲:۰۰ ق.ظ

فراخوان کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران با موضوع بازار پایه

فراخوان کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران با موضوع بازار پایه
دسته خبری: اقتصاد|بورس

کسب و کار نیوز: پیرو جلسه روز جاری (دوشنبه 20 خرداد) با موضوع بررسی دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در بازار پایه فرابورس که در محل سازمان بورس و اوراق بهادار و با حضور نمایندگان کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، کانون کارگزاران و مدیران ارشد سازمان بورس و شرکت فرابورس تشکیل شد، مقرر شد نظرات اصلاحی کلیه فعالان بازار توسط کانون‌های فوق جمع‌آوری و به‌صورت یکجا به سازمان بورس منعکس شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بر این مبنا، کانون نهادهای سرمایه‌گذاری، فرمی را به شرح زیر تهیه کرده است که کلیه فعالان بازار که علاقه‌مند به مشارکت در اصلاح دستورالعمل بازار پایه هستند می‌توانند با تکمیل و ارسال آن به کانون، نقطه نظرات خود را منتقل کنند.

موضوعات حائز اهمیت به قرار زیر است:

 مخفی بودن یا عیان بودن سفارش‌ها در دوره پیش گشایش و ساعات عادی معاملات پیوسته، به صورت جداگانه.
واحد پایه سفارش (LOT) در دوران پیش گشایش و ساعات عادی معاملات، به صورت جداگانه.
رنگ‌بندی یا نام‌گذاری بازارها. (مثلا بر مبنای ریسک بازارها با رنگهای سیاه و قرمز و زرد و نارنجی مشخص باشند یا با عناوینی همچون بازار شرکتهای مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت، شرکتهای مشمول ماده ۳۶ احکام دائمی، شرکتهای زیانده، شرکتهای پر ریسک و امثالهم تفکیک شده و متمایز شوند)
دامنه نوسان در زمانهای مختلف و در بازارهای مختلف.
وجود یا عدم وجود بازارگردان
ساعات و تعداد روزهای معاملاتی در شرایط مختلف
روش‌های تشویقی برای ارتقای شرکتها از بازارهای پایه به تابلوهای اصلی بورس و فرابورس.
دفعتی بودن یا تدریجی بودن تغییرات و زمان‌بندی پیشنهادی برای انجام تغییرات.
فعالان بازار، می‌توانند نظرات خود را حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ با مراجعه به پایگاه خبری بازار سرمایه ارسال کنند.

نمایش موجودیت‌ها