date_range دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۰۳:۰۰ ب.ظ

مذاکرات حقوقی ایران و روسیه برای اتصال کارت‌های بانکی

مذاکرات حقوقی ایران و روسیه برای اتصال کارت‌های بانکی
منبع خبر: بورس پرس

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از انجام مذاکرات حقوقی ایران و روسیه برای اتصال کارت‌های بانکی از نوع مگنت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ستاد خبری همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، داود محمد بیگی گفت: ایران در حوزه کارت های اعتباری بین المللی هم اکنون جدی ترین ارتباط را با روسیه دارد و خوشبختانه در بحث تکنیکال کارهای خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه تست‌ها در این حوزه در حال انجام است، اظهارداشت: البته در یکی دو ماه اخیر مقداری از سرعت، تست ها به دلیل مباحث حقوقی کاسته شده اما هر ارتباطی بخواهد انجام شود ، باید قراردادی بین دو کشور و بانک های مرکزی منعقد شود .

این مقام بانکی با بیان اینکه سامانه میر روسیه باید در دسامبر عملیاتی می شد، افزود: متاسفانه این امر به دلیل مباحث حقوقی تا کنون انجام نشده چراکه تا زمانی که قرارداد منعقد نشود، طرف روس برای عملیاتی شدن آن مشکلاتی را عنوان کرده است.

محمد بیگی با تاکید براینکه تغییرات را برای طرف روس ارسال کرده ایم، ادامه داد: اما یکی از مباحث اصلی در بحث ارتباطات بین المللی،استانداردهای امنیتی و کسب و کاری است که متاسفانه علی رغم تمام توسعه هایی که در حوزه بانکداری الکترونیک داشتیم به دلیل عدم ارتباط با جامعه بین المللی بانک ها خیلی آماده این حوزه نیستند .

وی در پاسخ به سوال آیا این کارت ها ارزی خواهند بود؟ افزود: خیر، این کارت‌ها ریالی هستند و مشتری از همین کارت در خارج استفاده می کند به این صورت که با توجه به نرخی که با بانک توافق شده، بانک مبلغ ارز را پرداخت کرده ولی از حساب مشتری ریال برداشت می کند . با روسیه هم همین مدل را داریم منتهی نه در حوزه کارت های هوشمند بلکه در حوزه کارت های مگنت این همکاری انجام می شود.

انتهای پیام

 

نمایش موجودیت‌ها