date_range جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۱۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

واردات کالا به‌استثنای خودرو بدون انتقال ارز آزاد شد

واردات کالا به‌استثنای خودرو بدون انتقال ارز آزاد شد
منبع خبر: بورس پرس

هیئت وزیران به پیشنهاد گمرک واردات کالا بدون انتقال ارز را برای کالاهای موجود در انبارها به‌استثنای خودرو بلامانع اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، بر اساس تصویب نامه هیات وزیران به پیشنهاد گمرک ایران ثبت سفارش با اعتبار حداکثر یک ماه برای ترخیص جهت واردات کالا به استثنای خودرو که تا قبل از تاریخ تصویب این تصویب نامه دارای قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی باشند بدون انتقال ارز و با ارز متقاضی بلامانع اعلام شده است.

همچنین ترخیص کالاهایی که تاریخ صدور ثبت سفارش آنها اول مرداد سال جاری است بدون رعایت سقف ارزشی واردات موضوع تبصره ۳ اصلاحی بند ۲ ماده ۱۰ آئین نامه اجرایی قانون مقررات واردات و صادرات موضوع تصویب نامه بلامانع است.

بنابراین گزارش،گمرک اعلام کرده گرچه صرفا مجری سیاست ها و دستورالعمل های تجارت خارجی است و در حوزه مقررات و قوانین ورود و خروج کالا تصمیم گیرنده نیست اما در هفته های اخیر به دستور رئیس گمرک از تمامی ظرفیت های قانونی استفاده کرده تا واردکنندگان و صادرکنندگان در شرایط ویژه اقتصادی با کمترین مشکلات مواجه شوند که ارائه اینگونه راهکارها از جمله این اقدامات است.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها