date_range یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۰:۰۰ ق.ظ

براساس ابلاغیه وزیر صنعت: واردات خودرو و بیش از 1400 قلم کالا ممنوع شد

براساس ابلاغیه وزیر صنعت: واردات خودرو و بیش از 1400 قلم کالا ممنوع شد
منبع خبر: بورس پرس

براساس ابلاغیه وزیر صنعت، ثبت سفارش و واردات 1339 ردیف تعرفه‌ای کالا که شامل بیش از 1400 قلم کالا است ممنوع شد که در این بین خودرو نیز جزو کالاهای ممنوعه قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، محمد شریعتمداری در نامه‌ 30 خرداد ، جدیدترین مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را برای اجرا به سازمان توسعه تجارت ابلاغ و اعلام کرد: فهرست گروه چهارم کالایی شامل ۱۳۳۹ ردیف تعرفه ۸ رقمی که ثبت سفارش آنها در جلسه روز جاری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ممنوع شده، جهت اجرا ابلاغ می‌شود. تمام ثبت سفارش‌های صادره قبلی مربوط به این ردیف کالاها فاقد اعتبارند مگر اینکه قبل از این تاریخ توسط شبکه بانکی تامین ارز شده و یا بدون انتقال ارز باشند.

در این شرایط طبق ابلاغیه وزیر صنعت، ثبت سفارش و واردات کالاهای قرار گرفته در گروه چهارم کالایی که شامل ۱۳۳۹ ردیف تعرفه گمرکی کالا است ممنوع اعلام و متوقف خواهد شد و همچنین ثبت سفارش‌های پیشین انجام شده برای واردات این کالاها نیز ابطال می‌شود مگر برای آن دسته از کالاهای ثبت سفارش شده‌ای که ارز آن‌ها از طریق شبکه بانکی تامین شده یا واردات آنها در شرایط بدون انتقال ارز باشد.

در این ۱۳۳۹ ردیف تعرفه گمرکی کالایی، بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا وجود دارد که شامل شش گروه کالایی عمده بوده و خودروی آماده ( CBU ) نیز از جمله کالاهای ممنوعه واردات تعیین شده است.به نظر می‌رسد این تصمیم در راستای حمایت از کالاهای تولید داخل و همچنین کنترل خروج ارز اتخاذ شده است.

انتهای پیام

 

نمایش موجودیت‌ها