date_range دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۴۷:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

نماینده مجلس: زمان بررسی احیای کارت سوخت در مجلس مشخص شد/طرح بنزین دونرخی

نماینده مجلس: زمان بررسی احیای کارت سوخت در مجلس مشخص شد/طرح بنزین دونرخی
منبع خبر: بورس پرس
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

رئیس کمیسیون انرژی مجلس از تصمیم اختصاص نخستین نشست کمیسیون متبوع به موضوع فعال‌سازی کارت هوشمند سوخت خبر داد تا مباحث کارشناسی آن در ابعاد مختلف بررسی شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از وزارت نفت، فریدون حسنوند در خصوص وضعیت احیای کارت سوخت گفت: قرار است در این نشست افزون بر موضوع مرتبط با کارت هوشمند سوخت، راهکارهای مقابله با قاچاق سوخت و ترویج فرهنگ صحیح مصرف در جامعه نیز بررسی می‌شود.

وی با اشاره به اختلاف قیمت بنزین در داخل و کشورهای همسایه افزود: با توجه به تفاوت قیمت داخلی بنزین با قیمت این فرآورده در کشورهای همسایه، استفاده دوباره از کارت هوشمند سوخت از قاچاق آن جلوگیری و حتی مصرف بنزین را نیز مهار می‌کند.

حسنوند با بیان اینکه درباره موضوع احیای کارت هوشمند سوخت در نشست مشترک مسئولان دولتی و رؤسای کمیسیون‌ها بحث و بررسی شد، تصریح کرد: کمیسیون انرژی تصمیم گرفت نخستین نشست در هفته آینده را به موضوع فعال‌سازی کارت هوشمند سوخت اختصاص دهد تا مباحث کارشناسی آن در ابعاد مختلف بررسی شود.تاکنون تصمیمی برای افزایش قیمت سوخت گرفته نشده و مباحث افزایش قیمت شایعه‌ای بیش نیست.

همچنین هدایت الله خادمی دیگر عضو کمیسیون انرژی مجلس از شنیده ها برای زمان احیای کارت سوخت در 2 تا 3 ماه آینده خبر داد و گفت: شنیده‌ها حاکی از آن است که دستور 2 نرخی شدن قیمت بنزین هم به دستگاه‌های ذیربط صادر شده است.احتمالا ظرف 2 الی 3 ماه آینده کارت سوخت احیا شده و قیمت بنزین 2 نرخی شود،براساس این طرح یک نرخ بنزین (قیمت فعلی) و با سهمیه مشخص عرضه می‌شود و یک نرخ با قیمت آزاد برای کسانی که مصرف بیشتری دارند، عرضه می‌شود.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها