date_range دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۱:۰۴:۰۰ ب.ظ

دستور روحانی به تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در ایران

دستور روحانی به تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در ایران
منبع خبر: بورس پرس
دسته خبری: سیاست|دولت

رئیس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی دستور داد برای تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و رفع موانع به‌ویژه در زمینه مقررات زاید و دست و پاگیر به‌طور جدی اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ،‌ حسن روحانی طی دستوری ، دستگاه‌های اجرایی را موظف کرد تا برای تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و رفع موانع آن به ویژه در زمینه مقررات زاید و دست و پاگیر و غیرضرور و جذب سرمایه ایرانیان مقیم خارج از کشور و همچنین واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش غیردولتی به طور جدی اقدام کنند.

وی همچنین به سازمان میراث فرهنگی، دستور داد با توجه به وضعیت بارش‌ها در سال جاری و تامین شرایط مناسب برای جذب گردشگر در زمینه توسعه گردشگری اقدام کند.

بر این اساس وزارت جهاد کشاورزی مکلف شد در جهت حصول خودکفایی در محصولات اساسی کشاورزی برای تولید آن‌ها در داخل و یا در صورت ضرورت تولید از طریق کشورهای همسایه اقدام کند.

همچنین وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات باید با کاهش ساعات آموزش‌های صرف نظری برای آموزش مهارت‌های عملی و توسعه آنها در مراکز آموزشی اقدام کنند.

کلیه دستگاه‌های اجرایی از جمله صدا و سیما نیز مکلف شدند در جهت رونق فعالیت‌های اقتصادی، آموزشی و فرهنگی و همچنین اشتغال‌زایی اقدامات لازم را به عمل آورند.

انتهای پیام

 

نمایش موجودیت‌ها