date_range جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۲۱:۰۰ ب.ظ

توسط ماموران گمرک: دوازدهمین محموله قاچاق انسان کشف شد

توسط ماموران گمرک: دوازدهمین محموله قاچاق انسان کشف شد
منبع خبر: بورس پرس
دسته خبری: اقتصاد|خانواده

ماموران گمرک از کشف جدیدترین محموله قاچاق انسان به‌عنوان دوازدهمین محموله در سال‌جاری خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، ماموران گمرک در تازه ترین عملیات مبارزه با قاچاق انسان موفق شدند یک زن جوان و یک مرد را از داخل یک کشنده چادری کشف کنند. این دوازدهمین محموله قاچاق انسان است که توسط ماموران گمرک در سال جاری کشف می شود.

این افراد در داخل بار تریلر مخفی شده بودند و قصد داشتند به صورت غیر قانونی و قاچاقی از ترکیه وارد ایران شوند اما ماموران گمرک بازرگان با رصد اطلاعات محموله ها و استفاده از دستگاه های کنترلی موفق به کشف این محموله قاچاق انسان شدند.

ماموران مذکور با بررسی اطلاعات محموله های ورودی به کمک سامانه های هوشمند به یک بار کامیون لوازم و اشیاء مبلمان که بصورت پالت بارگیری شده بود مشکوک می شوند و با توجه به مشکوک بودن به محموله پس از بازرسی به کمک دستگاه های کنترلی متوجه می شوند در لا به لای محموله دو نفر پنهان شده اند.

پس از مشاهده این افراد در بررسی های بیشتر یک زن جوان و یک مرد که هر دو تبعه ایرانی بودند کشف می شود. در بررسی های اولیه مشخص می شود این زن و مرد هیچ نسبتی با یکدیگر ندارند و قاچاقچیان انسان پس از بریدن سیم پلمپ گمرک ترکیه این دو نفر را در داخل بار جاسازی کرده بودند.

هم اکنون گمرکات ایران مجهز به تجهیزات پیشرفته کنترلی و سگ های جستجوگر است. ماموران گمرک فقط در سال گذشته موفق به کشف ۴۸۰ مورد قاچاق انسان در گمرکات شدند و در سال جاری هم ۵۰ مورد قاچاق انسان توسط ماموران گمرک کشف شده است.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها