date_range چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۲۸:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

قائم‌مقام بانک مرکزی: بانک مرکزی در حال بررسی تغییر نرخ سود بانکی است

قائم‌مقام بانک مرکزی: بانک مرکزی در حال بررسی تغییر نرخ سود بانکی است
منبع خبر: بورس پرس
دسته خبری: اقتصاد|بورس

قائم‌مقام بانک مرکزی از احتمال بازنگری نرخ سود سپرده‌ها خبر داد و گفت: با مطالعاتی که در جریان است نرخ‌های سود بانکی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ،به نقل از پژوهشکده پولی بانکی، اکبر کمیجانی درباره احتمال تغییر نرخ سود بانکی گفت: با مطالعاتی که در جریان است نرخ های سود بانکی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت. البته بررسی متغیرهای پولی و به خصوص نرخ های سود همواره از اولویت های مطالعاتی و سیاست گذاری بانک مرکزی است و بنا به شرایط در این باره تصمیم گیری خواهد شد.

وی درباره حمایت بانک مرکزی و سیستم بانکی از بخش تولید و اشتغال گفت: بخشی از منابع پیش بینی شده برای تسهیلات دهی بانک ها طی سال های 95 و 96 به بحث حمایت از تولید و اشتغال بنگاه های کوچک و متوسط اختصاص یافت.

این مقام مسئول افزود: خوشبختانه با توجه به بررسی های صورت گرفته موارد اثر بخش بوده و با توجه به تمامی این اقدامات و بررسی های صورت گرفته، جمع بندی لازم انجام شده و ظرف چند روز آینده برنامه و سیاست بانک مرکزی در این زمینه اعلام خواهد شد.

کمیجانی ادامه داد: تخصیص بخشی از توان تسهیلات دهی پرداختی بانک ها به صنایع کوچک و متوسط (SME) و همچنین اشتغال زایی به دنبال سیاست های اجرایی در سال 95 و 96، از جمله برنامه ها و اولویت های بانک مرکزی است.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها