date_range پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۰۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 7 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

ترکیب احتمالی ایران در اولین بازی سال با تونس

ترکیب احتمالی ایران در اولین بازی سال با تونس
منبع خبر: پول‌نیوز
دسته خبری: ورزش|فوتبال

 -  تیم ملی ایران در نخستین بازی تدارکاتی سال ۹۷ درحالی مقابل تونس قرار می‌گیرد که ۳ بازیکن تاثیرگذار خود را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.

با ورود به سال ۱۳۹۷ روزشمار حضور تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه به کار افتاده و از حالا خیلی‌ها منتظر حضور شاگردان کی روش با شرایطی خوب در مهم‌ترین تورنمنت فوتبال ملی جهان هستند.

اعضای تیم ملی به همین خاطر چند روز قبل از تعطیلات نوروز ۹۷ کار خود را برای حضور قدرتمند در جام جهانی استارت زدند و بر این اساس قرار است اولین بازی دوستانه ایران در سال جدید فرداشب در تونس مقابل تیم ملی این کشور برگزار شود. مسابقه‌ای که کی روش در آن ۳ بازیکن اصلی اش را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد؛ اشکان دژاگه، مرتضی پورعلی گنجی و مهدی طارمی با وجود حضور در اردوی تیم ملی، اما نمی‌توانند در بازی فرداشب به میدان بروند.

در این شرایط کی روش بازیکنان جایگزین بسیار خوبی دارد تا بتواند آن‌ها را در ترکیب اصلی قرار دهد و نه تنها فرصت خودنمایی به بازیکنان کم تجربه‌تر را بدهد که آرام ارام ترکیب خود را هم برای جام جهانی بشناسد.

در بین همه خطوط تیم ملی تنها پستی که نمی‌شود هیچ گمانه زنی در آن کرد، دروازه بان است. کی روش همواره نشان داده هر دروازه بانی آماده‌تر باشد را درون دروازه قرار می‌دهد ومثال بارز برای اثبات این ادعا حضور فیکس علیرضا حقیقی در جام جهانی برزیل بود. حالا هم کی روش نسبت به ۴ سال قبل ۴ دروازه بان جدید را به اردوی تونس برده و نمی‌شود گفت: کدامیک در بازی‌های دوستانه و در نهایت جام جهانی فیکس هستند.

علیرضا بیرانوند که در مقدماتی جام جهانی فیکس بود به همراه سید حسین حسینی، امیررضا عابدزاده و رشید مظاهری ۴ دروازه بان حاضر در اردوی تیم ملی هستند. البته کی روش با وجود اعتقادی که به بیرانوند در مقدماتی جام جهانی داشت در بازی‌های دوستانه گذشته کمتر از او استفاده کرده و شانس را به دیگران داده است. سرمربی تیم ملی مقابل سیرالئون یک نیمه به حامد لک و یک نیمه به سیدحسین حسینی فرصت بازی داد که در نیمه دوم دروازه بان استقلال چند سیو خوب داشت. از این رو در بازی فردای تیم ملی احتمال دارد کی روش به امیررضا عابدزاده که تاکنون برای تیم ملی بازی نکرده هم فرصت دهد و ضمن اینکه رشید مظاهری نیز آماده حضور در ترکیب است. شاید هم کی روش بخواهد با توجه به چند مسابقه غیبت بیرانوند، او را به زمین بفرستد.

در خط دفاعی تیم ملی معمولا وریا غفوری در دفاع راست به میدان رفته، اما این احتمال وجود دارد که کی روش بخواهد از رامین رضاییان هم بازی بگیرد. در پست دفاع وسط، اما با توجه به غیبت مرتضی پورعلی گنجی، مشخص نیست کدام بازیکن زوج سیدجلال حسینی را تشکیل دهد. محمدرضا خانزاده، پژمان منتظری وروزبه چشمی ۳ دفاع وسط آماده‌ای هستند که می‌توانند مقابل تونس بازی کنند. در این بین، اما با توجه به تجربه پژمان منتظری احتمال اینکه او از ابتدا به میدان برود، بیشتر است.

در دفاع چپ هم به طور طبیعی کی روش باید میلاد محمدی را به زمین بفرستد و از سعید آقایی ادامه بازی استفاده کند.

مساله مهم دیگر در ترکیب تیم ملی به هافبک تدافعی برمی گردد. اگرچه انتخاب اول کی روش برای این پست سعید عزت اللهی است، اما او می‌داند که این بازیکن را به دلیل محرومیت مقابل مراکش در اختیار ندارد و باید به نفرات دیگر هم فرصت بدهد تا آماده حضور در ترکیب اصلی شوند. احسان حاج صفی، امید ابراهیمی و علی کریمی ۳ بازیکن دیگری هستند که در پست هافبک دفاعی مورد توجه کی روش هستند. با این حال پیش بینی می‌شود شانس امید ابراهیمی و احسان حاج صفی برای حضور در ترکیب بیشتر باشد.

علی قلی زاده، مهدی طارمی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی و وحید امیری ۶ بازیکنی هستند که در وینگر‌های چپ و راست مورد توجه کی روش قرار دارند. در این بین مهدی طارمی مصدوم است و به دیدار با تونس نمی‌رسد. احتمال می‌رود کی روش در ترکیب اصلی تیم ملی وحید امیری را به زمین بفرستدو اگر جهانبخش مشکل مصدومیت نداشته باشد، او در ترکیب باشد. از این رو ترابی، علی قلی زاده و سامان قدوس شانس‌های بعدی هستند.

هیجان انگیزترین قسمت ترکیب تیم ملی مقابل تونس می‌تواند بازگشت مسعود شجاعی باشد. هافبک باتجربه‌ای که بعد از چند ماه پرهیاهو بار دیگر دعوت شده، امیدوار است بتواند سومین جام جهانی ممکن را تجربه کند. از سوی دیگر با توجه به مصدومیت اشکان دژاگه او شانس اصلی برای حضور در ترکیب بازی با تونس است.

در خط حمله کی روش مقابل سیرالئون بازیکن دیگری به جزکاوه رضایی نداشت، اما حالا با اضافه شدن لژیونر‌ها یعنی سردار آزمون، رضا قوچان نژاد و کریم انصاری فرد مشخص نیست کدام بازی در ترکیب ثابت به میدان می‌رود. هرچند که با توجه به مصدومیت قبلی سردار آزمون بعید است او فردا فیکس باشد.

ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل تونس:
علیرضا بیرانوند، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، میلاد محمدی، وریا غفوری، سعید عزت اللهی، احسان حاج صفی، مسعود شجاعی، وحید امیری، علیرضا جهانبخش، کریم انصاری فرد.

منبع:ورزش 3 
نمایش موجودیت‌ها