date_range سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۴۹:۰۰ ق.ظ

نماینده مردم زاهدان در دیدار با صالحی، سرمایه‌گذاری دولت برای ریشه‌کنی بی‌سوادی در فضای سنگین رسانه‌های مجازی را خواستار شد

نماینده مردم زاهدان در دیدار با صالحی، سرمایه‌گذاری دولت برای ریشه‌کنی بی‌سوادی در فضای سنگین رسانه‌های مجازی را خواستار شد

علیم یارمحمدی، روز دوشنبه در دیدار با سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرمایه‌گذاری دولت برای ریشه‌کنی بی‌سوادی در فضای سنگین رسانه‌های مجازی در این منطقه را خواستار شد.

   علیم یارمحمدی در دیدار با سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که با حضور سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها برگزار شد، ضمن تشریح نیازهای فرهنگی مردم حوزه انتخابیه خود و اشاره به سرمایه گذاری دشمنان در عرصه‌های فرهنگی، سرمایه گذاری دولت برای ریشه کنی بی سوادی در فضای هجمه سنگین رسانه‌های مجازی  در این منطقه را خواستار شد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، تقویت پیوندهای فرهنگی با مناطق مرزی و تعمیق ارتباط مرکز و پیرامون را سبب پررنگ شدن پتانسیل های موجود و در جهت توسعه سرمایه گذاری در مناطق محروم مرزی موثر دانست.

  یارمحمدی، همچنین با برشمردن نیازهای فرهنگی حوزه انتخابیه خود، ایجاد و تجهیز دو باب فرهنگسرا در شهرستان زاهدان، درج نام آوران فرهنگی هنری در تقویم رسمی و نیز کمک به موسسات قرآنی، فرهنگی هنری، سینمایی و مطبوعاتی حوزه انتخابیه خود را ضروری توصیف کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار ضمن اشاره به توجه خاص این وزارتخانه به مسائل مناطق محروم و مرزی در شرایط بودجه محدود دستگاه فرهنگی کشور، درصد قبولی در حوزه پزشکی در این مناطق را مایه خرسندی و شتاب توسعه فرهنگی و تداوم و تسری آن به حوزه بهداشت و آموزش و پرورش را گام مهمی در حل مسائل این مناطق دانست .

سیدعباس صالحی، نگاه خاص به استان‌های مرزی و تلاش برای کشف و شناساندن استعدادهای ناشناخته آنها را در جهت کاربست ظرفیت ها و پتانسیل های بومی و ملی در زدودن فقر و توسعه نیافتگی در این مناطق موثر خواند.

وی با تایید سرمایه گذاری برون مرزی در این سوی مرز و هجمه فرهنگی دشمنان قسم خورده نظام، ابراز امیدواری کرد که با کاربست زبان محلی در حوزه رسانه و خواندن و نوشتن، دشمنان مایوس و این سوی مرزها بعنوان پایگاه فرهنگی قوی نگاهها را به خود معطوف کند و فرصت و امنیت پایدار در جای جای میهن اسلامی برقرار شود.

 

نمایش موجودیت‌ها