date_range دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۱۳:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: حفظ اصالت و بنیان‌های فکری مهم‌ترین اصل در مدیریت هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: حفظ اصالت و بنیان‌های فکری مهم‌ترین اصل در مدیریت هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: حفظ اصالت و بنیان‌های فکری مهم‌ترین اصل در مدیریت است تا بتوانیم در عرصه فرهنگی شاهد تحولات خوبی در سطح استان باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت صبح شنبه در مراسم معارفه رضا مهدیان به‌عنوان سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود، بابیان اینکه مسئولیت‌پذیری در مجموعه ارشاد اسلامی دارای ویژگی‌های خاصی است، تاکید کرد: مسئولیت درزمینهٔ فرهنگی بار سنگینی دارد و لذا مدیران ما باید در حفظ اصالت و بنیان‌های فکری اهتمام داشته باشند.

 وی بابیان اینکه باید از تمام ظرفیت‌های بومی در راستای حفظ اصالت‌های فکری بهره بگیریم، افزود: شاهرود دارای ظرفیت‌های عظیم فرهنگی، هنری، اجتماعی، دینی و ... است که هر یک می‌توانند به‌تنهایی پشتوانه‌ای برای اصالت بخشیدن به بنیان‌های فکری باشند لذا مدیریت در عرصه فرهنگی یعنی استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها.

ضرورت استفاده از ظرفیت هنرمندان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بابیان اینکه جامعه هنری شاهرود می‌تواند بهترین پشتوانه برای مجموعه ارشاد اسلامی باشد، تاکید کرد: رسالت فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار حساس است و لذا باید با همراهی و همکاری جامعه هنری، شاهد اتفاقات خوبی در عرصه فرهنگی این شهرستان باشیم.

فضیلت بابیان اینکه فرهنگ شامل زیرمجموعه‌های متعددی است، بیان داشت: فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل کثرت در زیرمجموعه‌ها، خواه‌ناخواه با حجم وسیعی از نقطه نظرات نیز روبرو است لذا هنر مدیران ارشاد اسلامی تعامل بین این تفکرات و یافتن بهترین راه در میان این نقطه نظرات است.

وی بابیان اینکه می‌بایست در عرصه فرهنگی و اجتماعی، واقعیت‌های جامعه بیان شود، بیان کرد: نباید اجازه دهیم تا دشمنان از خلاهای احتمالی به وجود آمده در جامعه استفاده کنند و این امر نیازمند برنامه‌ریزی هوشیارانه و دقیق است.

تجاری سازی هنر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، یکی دیگر از رسالت‌های مدیران فرهنگی را ترویج فرهنگ مطالعه در بین مردم دانست و گفت: با همراهی تمام تلاشگران عرصه فرهنگی می‌توان اقدامات خوبی را در راستای افزایش سرانه مطالعه انجام داد.

فضیلت با اشاره به‌ضرورت تجاری‌سازی هنر، ابراز کرد: هنرمندان در کنار تولیدات فاخرشان باید ازلحاظ مالی نیز تامین شوند و لذا بحث تجاری‌سازی هنر در عین اصالت بارها مطرح می‌شود که در این باره ما معتقد هستیم باید از فعالان اقتصادی در عرصه فرهنگ و هنر به‌خوبی استفاده کرد همچنین ظرفیت خیران نیز در این حوزه، امری مشهود و ضروری است.
نمایش موجودیت‌ها