date_range یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ access_time ۱۲:۱۹:۰۰ ب.ظ

نشست هم‌اندیشی فعالین عرصه انیمیشن در استان بوشهر

نشست هم‌اندیشی فعالین عرصه انیمیشن در استان بوشهر

صبح امروز انجمن سینمای جوانان استان بوشهر در قالب نشستی با دعوت از فیلمسازان، طراحان و انیماتورهای فعال در بوشهر راه‌های توانمندسازی تولید انیمیشن بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر گفت: هنر مقوله ای تاثیرگذار در جامعه است که هنرمند باید با آشنایی از فرهنگ و سنت ها آن را ارائه کند و با بیشترین اثرگذاری در بین مردم ترویج دهد.

عبدالرحمن برزگر اظهار داشت: بخش انیمیشن یکی از پرطرفدارترین بخش ها است که در چند سال اخیر اهمیت خاص پیدا کرده و هنرمندان باید در تولید و پخش آن نگاه ویژه داشته باشند.

وی با ارائه مطالبی در خصوص نخستین جشنواره بین المللی آنلاین پویانمایی و جلوه های ویژه بصری با عنوان «انیمیشن ایران - بوشهر» گفت: این جشنواره در اسفندماه سال جاری و با حمایت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر به دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برگزار می شود که تا کنون 20 کشور آثاری به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر در ادامه با پر اهمیت خواندن تولید فیلم های انیمیشن و زیر شاخه های این رشته، بیان کرد: حمایت از تولیدکنندگان و همچنین ایجاد و گسترش فضای آموزشی در این عرصه جهت فعالیت فیلمسازان استان ضروری است.

این مراسم با صحبت های تعدادی از فیلمسازان در خصوص مشکلات و نحوه حمایت از تولید انیمیشن ادامه پیدا کرد که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن پاسخ به سوالات، گفت: تفاهمنامه ای با معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری بوشهر جهت حمایت از فیلمسازان استان در سال 98 به امضا رسیده که امیدوارم هنرمندان از این فرصت استفاده بهینه داشته باشند.

فاطمه کرمپور با بیان اینکه آموزش تخصصی در این رشته پیش نیاز تولید حرفه ای است، افزود: براساس کار کارشناسی شده و برگزاری چندین نشست تخصصی تاسیس مراکز آموزشی جهت ارتقاء سطح دانش هنرمندان و فیلمسازان استان در دستور کار امسال قرار داده ایم.

وی در پایان صحبت های خود بیان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی فرهنگ و هنر همواره از هنرمندان تمام حوزه ها حمایت کرده و این را از رسالت های اصلی خود می داند.

این مراسم که با حضور شماری از مسئولین استانی همراه بود ضمن بازدید از مکان های مختلف انجمن سینمای جوانان استان، با بخشی از تولیدات و فعالیت های انجمن در سال 97 آشنا شدند.

در ادامه این گردهمایی دنیا کرم زاده و ریحانه زنده بودی از روند جدیدترین فیلم انیمیشن خود که با حمایت انجمن سینمای جوانان استان در حال تولید است توضیحاتی بیان کردند.

در پایان این مراسم دو تابلو خوشنویسی از آثار اساتید برجسته خط استان بوشهر به رسم یادبود به فاطمه کرمپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و زهره عالی نسب مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهدا گردید.

نمایش موجودیت‌ها