date_range پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۲۶:۰۰ ب.ظ

جزئیات درگیری جدید رئیس‌جمهور ترکیه و نخست‌وزیر اسرائیل

جزئیات درگیری جدید رئیس‌جمهور ترکیه و نخست‌وزیر اسرائیل
منبع خبر: شرق پرس

درگیری میان اردوغان و نتانیاهو پیشتر نیز سابقه داشته است اما در دور جدید آن, اردوغان بشدت به نخست‌وزیر اسرائیل تاخت و نتانیاهو نیز اتهام‌های مطرح شده را شوخی خواند

شرق پرس :  رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه به شدت از «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

به نوشته روزنامه حریت، اردوغان با اشاره به پرونده فساد جاری علیه نتانیاهو و همسرش در فلسطین اشغالی گفت: «چرا این دزدی که در راس اسرائیل قرار گرفته، همراه با همسرش محاکمه می‌شوند؟ برای دزدی!»

اشاره اردوغان به اعلام جرم علیه بنیامین نتانیاهو به دلیل دست داشتن در چند پرونده فساد مالی است. دادستان کل رژیم صهیونیستی روز ۹ اسفندماه اعلام کرد قصد دارد علیه نتانیاهو در سه پرونده فساد مالی کیفرخواست صادر کند.

در حال حاضر، چهار پرونده فساد مالی تحت عنوان پرونده‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ علیه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مطرح است و او در ماه‌های گذشته، درباره این پرونده‌ها بازجویی شده است.

اردوغان در ادامه خطاب به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «تو یک خائن هستی. خائنی هستی که کودکان فلسطینی هفت ساله را می‌کشی.»

رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه به نتانیاهو هشدار داد، با وارد کردن سربازان اسرائیل به اماکن مقدس مسلمان‌ها در بیت‌المقدس، مسلمان‌ها را تحریک نکند.

رئیس‌جمهور ترکیه گفت: «ما تا آخرین نفس به مبارزه برای حقوق مردم فلسطین و برای اداره قدس به نحو متناسب با اهمیتش برای جهان اسلام، ادامه خواهیم داد.»

نخست وزیر اسرائیل نیز در واکنش به این اظهارات، با انتشار پیامی، اتهام های مطرح از سوی آنکارا را «شوخی» قلمداد و تاکید کرد، «اردوغان، دیکتاتور ترکیه در حالی به دموکراسی در اسرائیل حمله می کند که زندان های کشورش از روزنامه نگاران و قضات ترک پر شده است.»/تابناک

نمایش موجودیت‌ها