date_range چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۵۵:۰۰ ب.ظ

واکنش علی مطهری به اظهارات دادستان درباره حضور زنان در ورزشگاه

واکنش علی مطهری به اظهارات دادستان درباره حضور زنان در ورزشگاه
منبع خبر: شرق پرس
دسته خبری: جامعه|مجلس

علی مطهری در واکنش به اظهارات دادستان کل درباره ورود زنان به ورزشگاه نوشت: در مسابقات فوتبال بدن مردان تقریبا کاملا پوشیده است و نیمه‌عریان نیستند

شرق پرس: علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات حجت الاسلام منتظری دادستان کل نوشت: روشن است که حضور بانوان در ورزشگاه‌هایی که مردان به صورت نیمه عریان مسابقه می‌دهند مورد تایید اسلام نیست، اما در مسابقات فوتبال بدن مردان تقریبا کاملا پوشیده است و نیمه عریان نیستند.

علی مطهری در یادداشتی با عنوان «سخنی با دادستان کل کشور» نوشت:

«سخن دادستان کل محترم در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه آزادی از آن نظر که مهم بودن مسئله عفاف از نظر اسلام را بیان می‌کند سخن درستی است و قابل تقدیر است.

روشن است که حضور بانوان در ورزشگاه‌هایی که مردان به صورت نیمه عریان مسابقه می‌دهند مورد تایید اسلام نیست، اما در مسابقات فوتبال بدن مردان تقریبا کاملا پوشیده است و نیمه عریان نیستند؛ لذا قاعدتا حضور بانوان در مسابقاتی مثل شنا، کشتی، بسکتبال و شاید والیبال مردان اشکال شرعی دارد، اما در مسابقات فوتبال به نظر می‌رسد مطابق این ملاک نباید اشکال شرعی وجود داشته باشد. در واقع آن ملاک کلی را یعنی حرمت حضور بانوان در جایی که مردان نیمه عریان هستند همه قبول دارند، ولی در این که مصداق این ملاک مسابقات فوتبال است اختلاف است. دادستان کل محترم آن را هم مصداق می‌دانند، اما از نظر امثال بنده شامل مسابقات فوتبال نمی‌شود، خصوصا که بازیکنان از فاصله دور دیده می‌شوند. البته در صورتی که تصمیم نظام به حضور بانوان باشد باید جایگاه ویژه و درب‌های ورود و خروج مخصوص و نیز سرویس‌های بهداشتی اختصاصی داشته باشند.»

نمایش موجودیت‌ها