خبر خوش آقای نماینده درباره افزایش حقوق کارمندان
دسته خبری: سیاست|مجلس

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از توافق دولت و مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان در هفته جاری خبر داد.

حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: چند روز گذشته جلسه ای با محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اجرای مصوبه مجلس برای افزایش حقوق ها داشتیم.

وی با بیان اینکه در این جلسه توافق شد تا جلساتی را در هفته جاری برای حل این مشکل برگزار کنیم، ادامه داد: قرار است با هماهنگی سازمان امور استخدامی اصلاحیه ای درباره نحوه اجرای قانون مجلس در افزایش حقوق کارمندان انجام شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس درباره اینکه قرار است برای اصلاح روند اجرای قانون در مجلس طرح یا استفساریه ای تدوین شود یا خیر؟ عنوان داشت: استفساریه یا طرح نیاز نیست تنها باید با دولت توافق کنیم تا روند اجرا اصلاح شود.

نماینده مردم همدان در مجلس اضافه کرد: طبق توافقی که با نوبخت داشتیم قرار بر این شد تا جلسه ای را نیز با رئیس سازمان امور استخدامی داشته باشیم تا نقطه نظرات آنها را درباره اصلاح روند اجرای قانون دریافت کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: قطعاً در هفته جاری با دولت برای اصلاح روند اجرای قانون به توافقاتی دست خواهیم یافت تا مشکل حقوق ها نیز حل و فصل شود.

نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  ناشناس

  جناب آقای حاجی بابایی دست از سر حقوق ها بردارید بنده یک کادر هیات علمی هستم اسما ضریب ما 18 درصد اضافه شد اما با یک قانون من درآوردی و برای ایجاد رضایت شما کمک هزینه ی مسکن از فیش حقوقی حذف گردید در نتیجه بنده که کادر هیات علمی هستم حقوقم چیزی در حدود 450 هزار تومان اضافه شده است که کمتر از 8 درصد است این که دولت را ملزم کنید به همه یک مقدار مشخص حقوق اضافه کند اصولا ناعادلانه است اما آن چه باعث سر به فلک کشیدن برخی دستمزدها شده است این نیست که حقوق درصدی اضافه می شود همه جای دنیا همین روال است اما در کشورهای دیگر مالیات ابزار کنترل فاصله طبقاتی است یعنی این طور نیست که مانند قانون مالیاتی امثال از حدود 8 میلیون تومان درماه به بالا تا هر کجا که حقوق برود! مالیات ثابت بماند در رنج حقوق های بالا هم مالیات پلکانی است آقای نماینده در کشورهای اروپایی کمبود شغل وجود ندارد می دانید چرا؟ چون اگر پزشکی کادر هیات علمی و دارای حقوق دولتی باشد همان پزشک مطب هم داشته باشد و همان پزشک بساز و بفروش یا دلال خودرو هم باشد برای مشاغل دوم و سوم از او مالیات تا 90 درصد درآمد سالانه اخذ می گردد طوری که برای آن پزشک صرف ندارد که دارای چند شغل باشد شما باید اول تعیین تکلیف کنید که سیستم اجتماعی اروپا را می پسندید یا کشورهای سرمایه داری مانند آمریکا را که خر صاحبش را نمی شناسد دقیقا مانند ایران! در کشورهای سالم فاصله طبقاتی را با مالیات کنترل می کنند نه با دادن یک افزایش حقوق ثابت یا کم کردن کمک هزینه ی مسکن از فیش حقوقی و چیزی که باعث شده که اینقدر وضع کشور بد بشود همین است که اداره مالیات بر درآمد درست کار نمی کند شما حتی نتوانسته اید صاحبان مشاغل آزاد را ساماندهی کنید حتی نتوانسته اید همه را ملزم کنید که اطلاعات درآمدی درست بدهند و حتی ابزاری برای چک کردن درآمد افراد ندارید راه حل ها ساده هستند اما آنقدر از بابت رای خود در حوزه های انتخابیه تان در سال های آینده می ترسید که به فرض سعی نمی کنید که استفاده از صندوق دو فیشه را برای تمام کسبه اجباری کنید مثلا می ترسید که بگویید که برای دریافت وام از بانک باید اطلاعات پرداخت مالیات توسط شخص ارائه شود دست کم این کار را که می توانید برای افراد غیر محروم انجام دهید این روش در کشور ما تبدیل شده به چه؟ خیرات وام از جیب ضامن ها یعنی خود بانک ها راه کلاهبرداری را باز می گذارند شما یک ضامن ببر اصلا قسط نده! حتی اگر خودت دارای درآمد باشی بانک از تو پول نمی خواهد یقه ضامن را می چسبد لااقل یک کم به کشورهای دیگر نگاه کنید ببینید که تا راننده های تاکسی هم مالیات می دهند ببینید که اگر مسافرکش شخصی اقدام به دریافت پول و جابجایی مسافر کند چه جریمه های سنگینی می شود شغل کم است؟ مردم در حوزه های انتخابیه شما بیکار هستند به رای نیاز دارید؟ به خدا راهش این نیست! راهش این نیست که با دستکاری غیر منطقی قوانین بیشتر به کشور گند بزنید حقوق ها را ول کنید شما حداقل دستمزد را افزایش بدهید می خواهید فاصله طبقاتی کم شود مسلما یک ساله نمی شود یک برنامه بگذارید پنج ساله مثلا با افزایش پلکانی مالیات در حقوق های بالا کمی اختلاف دستمزد را کنترل کنید ولی در هر حال یکباره نمی شود کمکی به حال دولت باشید مدیرهای میانی به جا مانده از دوران احمدی نژاد را که تمام تخصص آن ها در خوردن و ریختن به شکم اقوام و دوستان است از سیستم حذف کنید به خدا این کارها سخت نیست ولی راهش این روش های مسخره ای که شب می خوابید و خوابش را می بینید نیست برادر من

  سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۳:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  و بلکه کاهش حقوق ها

  سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۱۶:۰۰ ق.ظ