date_range پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۲۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

دستکم 50 فلسطینی در درگیری با نظامیان اسرائیلی زخمی شدند

دستکم 50 فلسطینی در درگیری با نظامیان اسرائیلی زخمی شدند

بیش از 50 فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه در پی تظاهرات برای محکوم کردن تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا درباره اعلام قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی زخمی شدند.

منابع پزشکی اعلام کردند که این افراد امروز به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در درگیری های کرانه باختری زخمی شدند.

به گزارش رسانه های عربی،  درگیری میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در مناطق تماس با رژیم اشغالگر قدس، درپی تظاهرات در شهرهای مختلف فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه رخ داد.

در این میان درگیری هایی از شهرهای مختلف رام الله، الخلیل، بیت لحم، طولکرم و قلقیلیه و برخی شهرهای دیگر فلسطینی گزارش شده است.

ترامپ روز چهارشنبه در سخنانی در کاخ سفید با یادآوری اینکه بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد، گفت: از وزارت خارجه می خواهم که آماده شود تا انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را آغاز کند.

رئیس جمهوری آمریکا سپس فرمان اجرایی شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را امضا کرد.

شهر قدس که مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جای داده بخش لاینفک فلسطین بوده و یکی از مهمترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمار می آید و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.

قدس شرقی از نظر قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می گردد، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است.

شورای امنیت سازمان ملل در دسامبر سال میلادی گذشته قطعنامه ای تصویب و تاکید کرد که «هیچ تغییری در مرزهای قبل از چهارم ژوئن 1967 از جمله در رابطه با بیت المقدس به رسمیت شناخته نخواهد شد، مگر اینکه طرف ها در مذاکرات بر سر آن به توافق برسند». 


نمایش موجودیت‌ها