date_range چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۱۶:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ائتلاف سعودی 13 بار استان صعده یمن را بمباران کرد

ائتلاف سعودی 13 بار استان صعده یمن را بمباران کرد

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی سلسله حملاتی را علیه زیرساخت‌ها و مواضع انصارالله در استان "صعده" انجام دادند.

یک منبع نظامی در وزارت دفاع وابسته به حوثی‌ها اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان پنج حمله در جنوب غربی استان "صعده" و سه حمله دیگر علیه در شمال این استان انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این منبع همچنین اعلام کرد: جنگنده‌های ائتلاف عربی با سه حمله مناطق "الصوح" و "شجع" واقع در شهرستان "کتاف" در شرق "صعده" و با دو حمله منطقه "طخیه" در شهرستان "مجز" واقع در شمال غربی "صعده" را مورد هدف قرار داد.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد: ارتش عربستان حملات موشکی و توپخانه‌ای علیه مناطقی در شهرستان‌های "منبه" و "رازح" واقع در نوار مرزی با یمن انجام داد.

عربستان از ۲۶ مارس ۲۰۱۵ میلادی ائتلافی نظامی را در یمن جهت حمایت از نیروهای ارتش وابسته به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمور دولت مستعفی یمن برای بازپس گیری مناطق تحت سیطره نیروهای انصارالله در ژانویه همان سال رهبری می‌کند.

این جنگ باعث بحران انسانی شده است بیشتر مردم این کشور نیاز مبرمی به کمک و حمایت انسانی دارند. از سال ۲۰۱۵ میلادی و با آغاز جنگ بیش از ۲۸ هزار یمنی کشته و یا زخمی شده‌اند.

طبق گزارش سازمان ملل، ۹۵۰۰ غیرنظامی در این کشور کشته شده‌اند که اکثر قربانیان غیرنظامی در نتیجه حملات هوایی ائتلاف عربی کشته شده‌اند.

منبع: ایسنا
نمایش موجودیت‌ها