date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۲۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 6 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

سازمان هواشناسی خبر داد اختلال در تردد جاده‌ای در مناطق سردسیر/شکل‌گیری توده گردو غبار در جنوب وشرق کشور

سازمان هواشناسی خبر داد اختلال در تردد جاده‌ای در مناطق سردسیر/شکل‌گیری توده گردو غبار در جنوب وشرق کشور
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد: «بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر موجب اختلال در تردد جاده‌ای خواهد شد همچنین از بعدازظهر جمعه و طی روز شنبه (27 و 28 بهمن‌ماه) در برخی مناطق جنوب غرب کشور در استان‌های ایلام و خوزستان امکان شکل‌گیری توده‌های گردو خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

در اطلاعیه سازمان هواشناسی کشور آمده است: «با توجه به ورود سامانه بارشی از بعدازظهر پنجشنبه به کشور، وضع هوای مناطق مختلف کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:

از اواخر پنجشنبه (۲۶ بهمن ماه) بارش باران و در ارتفاعات برف در جنوب کرمانشاه، ایلام، بارش باران و در ارتفاعات برف در نیمه جنوبی لرستان، شمال و شرق خوزستان پیش‌بینی می‌شود. روز جمعه ( ۲۷ ماه) بارش برف و باران در نیمه جنوبی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، زنجان، ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، بارش باران در شمال ایلام، بارش باران و در ارتفاعات برف در کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، شمال چهارمحال و بختیاری و شمال خوزستان قابل پیش‌بینی است.

شنبه ( ۲۸بهمن ماه) بارش برف و باران در نیمه جنوبی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، دامنه های البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران، بارش باران و در ارتفاعات برف در لرستان و ایلام پیش‌بینی می‌شود.

بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر موجب اختلال در تردد جاده‌ای خواهد شد همچنین از بعدازظهر جمعه و طی روز شنبه (۲۷ و ۲۸ بهمن ماه) در برخی مناطق جنوب غرب کشور در استانهای ایلام و خوزستان امکان شکل‌گیری توده‌های گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.از این رو توصیه می شود جهت جلوگیری از خسارتهای احتمالی تمهیدات لازم به کار گرفته شود.»

منبع: ایسنا
نمایش موجودیت‌ها