date_range سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۲۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

رویترز: ترامپ ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را پذیرفت

رویترز: ترامپ ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را پذیرفت
منبع خبر: الف

رئیس‌جمهوری آمریکا در اظهاراتی مغایر با سخنانش پس از دیدار با همتای روس خود، جمع‌بندی نهادهای اطلاعاتی کشورش مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری را پذیرفت.

 

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با عقب نشینی از اظهارات دیروز خود، گفت که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 ایالات متحده که منجر به پیروزی وی شد، دخالت کرده است.
ترامپ با بیان اینکه اقدام های روسیه تاثیری در نتیجه این انتخابات نداشته، جمع بندی نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری را پذیرفت.
وی با توجیه سخنان خود پس از دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در هلسینکی گفت که منظورش از آن اظهارات این بوده که دلیلی وجود ندارد که فکر نکنیم کشوری غیر از روسیه چنین دخالتی کرده است.
ترامپ روز دوشنبه با جانبداری از پوتین همتای روس خود در رد ادعای دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نتایج تحقیقات دستگاه های اطلاعاتی در مورد این مساله را مورد نکوهش قرار داد.
مقام های اطلاعاتی آمریکا به همراه دمکرات ها و جمهوریخواهان این کشور، سخنان ترامپ را به شدت محکوم کردند.
پوتین در نشست هلسینکی تاکید کرد که دولت روسیه هرگز قصد مداخله در امور داخلی آمریکا، از جمله روند انتخابات این کشور را ندارد. ترامپ نیز سخنان پوتین را مورد تائید قرار داد و جدیت رئیس جمهوری روسیه را گواهی بر صداقت او دانست.

نمایش موجودیت‌ها