date_range یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۱۲:۱۰:۰۰ ق.ظ

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: حوزه‌ها از افراط و تفریط پرهیز کنند؛ از نظام حمایت کرده و می‌کنیم

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: حوزه‌ها از افراط و تفریط پرهیز کنند؛ از نظام حمایت کرده و می‌کنیم
منبع خبر: الف
دسته خبری: فرهنگ و هنر|مجلس

مرجع تقلید شیعیان پرهیز از افراط و تفریط در حوزه‌ها را یک امر مهم قلمداد کرد و با بیان اینکه هرگونه اختلاف در حوزه مضر است، بر لزوم حمایت از نظام اسلامی تاکید کرد و گفت: ما از نظام حمایت کرده و می‌کنیم.

به گزارش دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید عصر امروز در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و دیگر مسئولان این مرکز، با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد مسعود حضرت صاحب‌الامر(عج) فعالیت‌های مرکز خدمات را متنوع، متکثر و ارزنده و قابل‌تقدیر خواند.

وی در ادامه با اشاره به مضیقه‌های مالی موجود در کشور و نهادهای حوزوی، بر لزوم اولویت‌بندی در اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها تاکید کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی همچنین خواستار توجه ویژه به برنامه‌های فرهنگی کنار حمایت‌های مادی مرکز خدمات از طلاب و روحانیان شد و بر لزوم اطلاع‌رسانی کامل فعالیت‌های مرکز و خدمات انجام‌شده تاکید کرد.

مرجع تقلید شیعیان ساده‌زیستی را یک اصل مهم در زندگی روحانیت دانست و تصریح کرد: هرچند امروز طلاب و روحانیان عزیز در تنگنا و شرایط سخت اقتصادی و معیشتی هستند، اما باید به سیره، روش و منش علمای سلف توجه کنند که در چه شرایطی تحصیل می‌کردند.

وی داشتن نظم، پشتکار و اخلاص در نیت را به عموم طلاب و روحانیان توصیه و تاکید کرد: طلبه و روحانی که این سه عنصر مهم را نداشته باشد به جایی نخواهد رسید.

استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود بار دیگر از حضور جهادی طلاب و گروه‌های مردمی در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان تجلیل و انگیزه آنان را دینی توصیف کرد.

وی پرهیز از افراط‌وتفریط در حوزه‌ها را یک امر مهم قلمداد کرد و با ابراز اینکه هرگونه اختلاف در حوزه مضر است، بر لزوم حمایت از نظام اسلامی تاکید کرد و گفت: ما از نظام حمایت کرده و می‌کنیم.

نمایش موجودیت‌ها