date_range دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۳۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 5 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

نوبخت: با بازگشت به قرآن می‌توانیم در جهان اسلام به وحدت برسیم

نوبخت: با بازگشت به قرآن می‌توانیم در جهان اسلام به وحدت برسیم
منبع خبر: الف
دسته خبری: فرهنگ و هنر|دولت

معاون رئیس‌جمهوری با بیان اینکه رویداد قرآنی می‌تواند در وحدت و همبستگی ملت‌ها و دولت‌ها تاثیرگذار باشد، گفت: ما اگر به قرآن بازگردیم می‌توانیم در کل جهان اسلام به وحدت برسیم.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در جمع خبرنگاران با اشاره به تاثیر رویداد قرآنی در وحدت و همبستگی بین ملت و دولت‌ها اظهار کرد: ما امروز بیش از هر زمان دیگری چه در داخل کشور و چه در رابطه با سایر کشورهای اسلامی به وحدت نیاز داریم.

وی ادامه داد: جای تاسف است که یک کشوری که داعیه مسلمانی دارد به مسلمان دیگری حمله‌ور می‌شود. بدون تردید عربستان مهد اسلام است اما می‌بینیم هواپیماهایش انسان‌های بی‌دفاع را قتل‌عام می‌کند. انسان فکر می‌کند که با امکانات کشورهای مستکبر چرا باید کشور اسلامی و آن هم عربی را اینگونه قتل‌عام کند؟ علاوه بر این، آنها خودشان را عرب می‌دانند و یک کشور عربی نباید کشور دیگر عرب را قتل عام کند.

معاون رئیس‌جمهوری در ادامه با بیان اینکه چه صحنه‌های دردناکی در این قتل عام دیده می‌شود که یک کودکی در کنار مادری زیر آوار قرار گرفته بود و از او جدا نمی‌شود، گفت: عربستان چگونه می‌تواند پاسخگوی آنها باشد؟ عربستان به جای تعامل با کشور مسلمانی مثل ایران می‌رود با رژیم صهیونیستی متحد و نزدیک می‌شود و به کشور آمریکا که شیطان بزرگ و بدون تردید دستش به خون بی‌گناهان آغشته است، پناه می‌برد.

نوبخت در ادامه با بیان اینکه انسان از خود می‌پرسد آیا در این زمان بیش از هر زمان دیگری در کشورهای اسلامی نیاز به وحدت نداریم؟ ادامه داد: ما اگر به قرآن بازگردیم می‌توانیم به این وحدت برسیم. با هیچ‌یک از آیات قرآن نمی‌توان عملکرد داعش و آنچه که بر سر اسلام، قرآن، مردم و انسانیت آورد را پاسخ داد. آنها چهره زشتی از اسلام را به کشورهای جهان معرفی می‌کردند. کشور عربستان نمی‌توان با هیچ‌یک از آیات قرآنی بگوید که با این آیه قرآن ما مردم بی‌دفاع یمن را قتل عام می‌کنیم. به همین جهت بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت هستیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه قرآن ضمن اینکه ما را به وحدت توصیه می‌کند در ادامه هم می‌گوید اگر دیدید یک قومی به قوم دیگری ظلم می‌کند بر حق بمانید تا او برگردد، خاطرنشان کرد: ما از عربستان و سایر کشورهای اسلامی و عربی انتظار داریم که به جای پیوستن به اسرائیل و آمریکا بیایند از کشورهای مسلمان حمایت کنند. اگر حمایت هم نمی‌کنند لااقل به این کشورها خیانت نکنند.

به گزارش ایسنا، سخنگوی دولت با حضور در مصلای تهران ضمن بازدید از مسابقات قرآنی با برخی از اعضای جامعه قرآنی نیز دیدارهایی داشت.

سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از ۳۰ فروردین تا ۶ اردیبهشت‌ماه در مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار می‌شود.

نمایش موجودیت‌ها