date_range دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۴۹:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

فواید ادویه‌ها از نگاه محققان

فواید ادویه‌ها از نگاه محققان
منبع خبر: الف

 

فواید ادویه‌ها از نگاه محققان

سال 2017 میلادی، سال مصرف غذاهای پروبیوتیک و مکمل‌هایی بود که باکتریَ‌های مفید را در روده هایمان زیاد می‌کرد. اما امسال- 2018، سال مصرف ادویه‌هایی است که محققان به آنها نام "ابرادویه" داده‌اند. از این ادویه‌ها می‌توان به زیره، دارچین، زردچوبه و فلفل اشاره کرد. ابرادویه ها فواید بسیاری از جمله کاهش التهاب دارند و از اشتهای کاذب پیشگیری می کنند.

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از دیلی میل، محققان به چند نوع ادویه نگاه دقیق‌تری انداخته و مصرف آنها را به عنوان ابرادویه‌هایی که برای سلامت بدن بسیار مفید هستند توصیه می‌کنند. از برخی از این ادویه‌ها و فوایدشان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

زردچوبه

این ادویه چربی سوز بی‌نظیری است، زیرا پس از خوردن آن و هنگام فرآیند هضم، دمای بدن را بالا نگه می‌دارد. همچنین ضدالتهاب و مناسب بیماران مبتلا به آرتروز است. از دردهای عضلانی پس از ورزش نیز پیشگیری می‌کند.

دارچین

دارچین با کاهش سطح قند خون، سیستم عصبی را بهبود می‌بخشد. این ادویه حتی می‌تواند در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک موثری باشد. در ضمن با کم کردن سطح قند خون، خواب شبانه خوبی برای فرد فراهم می‌کند.

زیره سیاه

زیر سیاه، ابرادویه دیگری است که فواید سلامتی بسیاری از جمله، کاهش سطح قند خون، بهبود عملکرد گوارش، حفظ بدن در برابر بیماری های مختلف، ایجاد مقاومت در برابر اضطراب دارد. دانه‌ها یا روغن آن را می‌توانید به غذای خود اضافه کنید.

فلفل قرمز

فلفل قرمز مقدار سوخت و ساز بدن را تا ۲۰ درصد افزایش داده و به مدت نیم ساعت آن را حفظ می‌کند.

شنبلیله

دانه‌های تلخ شنبلیله سرشار از آهن است و به عملکرد روده کمک می‌کند و دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشد. همچنین از بیماری‌های ناشی از التهاب پیشگیری کرده و از چربی بد خون می‌کاهد. در ضمن بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ را که به انسولین وابسته نیستند، در وضعیت بهتری قرار می‌دهد.

زنجبیل

زنجبیل هم با افزایش دمای بدن، سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد. این ادویه همچنین می‌تواند دردها و انقباض های معده را آرام کند. زنجبیل، بی‌خوابی را تا حد زیادی درمان می‌کند و با افزایش سروتونین مغز، از اضطراب می‌کاهد.

 

تصویرها
فواید ادویه‌ها از نگاه محققان
نمایش موجودیت‌ها