date_range پنجشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۳۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

نشست غیررسمی اتحادیه اروپا درباره برجام و سوریه

نشست غیررسمی اتحادیه اروپا درباره برجام و سوریه
منبع خبر: الف

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه اتحادیه اروپا امروز نشستی غیررسمی را در وین برگزار کردند.

به گزارش تسنیم، وزرای خارجه اتحادیه اروپا و رئیس سیاست خارجی این اتحادیه امروز در وین، پایتخت اتریش نشستی غیررسمی برگزار کردند. اتریش رئیس دوره ای شورای اتحادیه اروپا را برعهده دارد و وزارت خارجه اتریش میزبان نشست امروز است. ریاست نشست هم بر عهده فدریکا موگرینی است.

در این نشست که در حال برگزاری است، موضوعات مربوط به خاورمیانه، سوریه، برجام و نقش اتحادیه اروپا در این منطقه، روابط اروپا و آمریکا، بالکان غربی، چندجانبه گرایی مورد بحث قرار می‌گیرند.

کارین کنیسل، وزیر خارجه اتریش دقایقی قبل از آغاز این نشست گفت: در بخش خاورمیانه، ما درباره سوریه، ایران و لیبی گفتگو خواهیم کرد. امیدواریم که در زمینه سوریه و کمک‌های انسان‌دوستانه پیشرفتی داشته باشیم. به دلیل مشکل مهاجرت غیرقانوین، در این نشست توجه ویژه‌ای به لیبی خواهد شد. 

موگرینی امروز پیشتر و پس از دیدار با رئیس جمهور اتریش گفته بود:  پس از دیدار با آلکساندر فن در بلن رئیس جمهور اتریش تاکید کرد: ما این فرصت را داشتیم تا دیدگاه های خود را درباره همکاری که برای حفظ توافق هسته‌ای ایران انجام می دهیم، مطرح کنیم، توافقی که پس از مذاکرات طولانی در اینجا یعنی وین حاصل شد، بنابر این ما باید روح وین را حفظ کنیم. بار دیگر به خاطر امنیت خودمان.

وی همچنین اظهار داشت:  توافق هسته‌ای ایران کارایی داشته است و در حال اجرا است، اعمال مجدد تحریم های آمریکا، حفظ توافق هسته‌ای را با چالش روبرو کرده است ولی ما با یکدیگر از جمله اتریش همکاری می کنیم و همین طور همراه با همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، با همه شرکای مان در سراسر جهان تا مطمئن شویم این توافق همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند. چون اعتقاد داریم که این توافق برای جلوگیری از تولید سلاح های هسته ای توسط ایران مهم و حیاتی است و به این دلیل که ما یک توافقنامه منع اشاعه تسلیحات داریم که باید از آن حمایت کنیم.

نمایش موجودیت‌ها