date_range دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۴۸:۵۹ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

دروازه‌بان افسانه‌ای ایتالیا در فهرست نامزدهای تیم منتخب سال

دروازه‌بان افسانه‌ای ایتالیا در فهرست نامزدهای تیم منتخب سال
منبع خبر: فراسو خبر
دسته خبری: ورزش|فوتبال

«جان لوئیجی بوفون» دروزاه بان سابق تیم ملی ایتالیا با وجود نیمکت نشینی در تیم پاری سن ژرمن در فهرست نامزدهای ترکیب تیم منتخب اتحادیه جهانی بازیکنان حرفه ای فوتبال (فیفپرو) قرار گرفت.

به گزارش فراسو ، تارنمای خبری «فورفورتو» روز دوشنبه نوشت: بوفون در حالی در فهرست نامزدها قرار گرفته است که «هوگو لوریس» دروازه بان و کاپیتان تیم قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه جزء غایبان بزرگ این فهرست محسوب می شود.
براساس آراء اخذ شده از ۲۵ هزار فوتبالیست از ۶۵ کشور جهان، «کیلور ناواس»، «تیبو کورتوآ»، «داوید دخه آ» و «مارک آندره تراِشتگن» به همراه بوفون ۵ نامزد پست دروازه بانی تیم منتخب جهان هستند.
دروازه بان افسانه ای تیم ملی ایتالیا که به تازگی از بازی های ملی خداحافظی کرد، در تصمیمی غافلگیر کننده یوونتوس را به مقصد پاری سن ژرمن ترک کرد اما در حال حاضر به نیمکت نشین «آلفونسه آرئولا» تبدیل شده است.
این در حالی است که لوریس به عنوان یکی از مهره های کلیدی قهرمان جام جهانی روسیه و همچنین تیم سوم فصل گذشته لیگ برتر انگلیس (تاتنهام) هیچ جایی در تیم منتخب جهان پیدا نکرد. علاوه بر لوریس، نام «جردن پیکفورد» دروازه بان تیم ملی انگلیس و یکی از درخشان ترین بازیکنان این تیم در جریان جام بیست و یکم که با بهترین عملکرد سه شیرها در طول ۲۸ سال نیز همراه شد، در فهرست مذکور به چشم نمی خورد.
بوفون پیش از این سه بار به عنوان دروازه بان تیم منتخب جهان برگزیده شده بود که تازه ترین آن در سال ۲۰۱۷ رخ داد.
در صورتی که اسطوره قفس توری تیم ملی ایتالیا در فهرست نهایی جای بگیرد، به رکورد «مانوئل نویر» دروازه بان تیم ملی آلمان که با چهار حضور در تیم منتخب جلوتر از او قرار دارد، خواهد رسید و برای رسیدن به رکورد «ایکر کاسیاس» گلر افسانه ای اسپانیا تنها به انتخابات یک دور دیگر نیاز خواهد داشت.ایرنا

نمایش موجودیت‌ها