date_range سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۲۶:۰۶ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

اعتراض مشابه تیم‌های ایران و عربستان به حمل‌ونقل در جاکارتا

اعتراض مشابه تیم‌های ایران و عربستان به حمل‌ونقل در جاکارتا
منبع خبر: فراسو خبر
دسته خبری: ورزش|فوتبال

در جلسه هماهنگی تیم های فوتبال امید ایران و عربستان، نمایندگان دو تیم به دوری مسافت محل اقامت بازیکنان تا محل تمرین اعتراض کردند.

به گزارش فراسو ، تیم فوتبال امید ایران فردا (چهارشنبه) در اولین دیدار خود در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ به مصاف عربستان می رود. جلسه هماهنگی این دو تیم امروز سه شنبه به وقت جاکارتا در سالن جلسات هتل کلکشن این شهر برگزار شد که از ایران «حمید استیلی» مدیر تیم امید و «رضا چلنگر» به عنوان مترجم حاضر شدند و نماینده تیم فوتبال امید عربستان نیز در این جلسه حضور یافت.

ابتدا استیلی به مسافت طولانی هتل محل اقامت تیم ایران تا محل تمرین اعتراض کرد و به ناظر مسابقات گفت: برای برگزاری تمرین در صبح ما باید بازیکنان را ۶ صبح از خواب بیدار کنیم که این روش با اصول حرفه ای در تضاد است.

در ادامه نماینده عربستان نیز به همین مورد اعتراض داشت و مدعی شد که برای برگزاری هر جلسه تمرینی بیش از ٢ ساعت در راه هستند. هستند. مدیر تیم امید عربستان اعلام کرد که آنها برای اینکه به دهکده بازی ها نزدیک باشند هتل خود را در مرکز شهر جاکارتا گرفته اند که تا منطقه چی کاران محل تمرین ٢٠٠ کیلومتر فاصله دارد. به همین دلیل آنها روزانه برای برگزاری یک جلسه تمرینی ۶ ساعت در راه بوده اند.

مدیر عربستانی مدعی شد فقط دو جلسه تمرین در چی کاران داشته اند و ٢ جلسه تمرین خود را در پارکی در مجاورت هتل برگزار کرده اند.

از نکات جالب توجه این دوره از بازی های آسیایی این است که تیم ها روز قبل از دیدار نمی توانند در ورزشگاه محل مسابقه تمرین داشته باشند. بنابراین امروز تیم امید ایران در کمپ بیگ استار تمرین می کند.

همچنین رنگ لباس تیم های فوتبال امید ایران و عربستان مشخص نشد. البته پیراهن پیشنهادی نخست برای تیم ایران رنگ سفید و لباس دروازه بان مشکی بود و برای لباس دوم تیم و دروازه بان نیز به ترتیب رنگ قرمز و سبز پیشنهاد داده شد. قرار است کمیته برگزارکننده مسابقات پس از مشورت با داوران رنگ پیراهن بازی دو تیم را مشخص کند.

طبق اعلام مسئول مسابقات تمامی اعضای کادرفنی، بازیکنان و مدیر تیم که کارت بازی را دارند، باید پس از پایان مسابقه، در صورت روبرو شدن با سوالات خبرنگاران در محل مصاحبه به آنها پاسخ دهند؛ در غیر این صورت جریمه می شوند. اما پیش از انجام مسابقه نشست خبری برای سرمربیان تیم ها برگزار نمی شود.

مسئول برگزارکننده مسابقات درخصوص علت عدم برگزاری نشست خبری پیش از مسابقه به خبرنگار ایرنا گفت: قوانین بازی های آسیایی با کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا فرق می کند و برنامه ای برای برگزاری نشست نداریم.

در این جلسه عنوان شد که درج هر گونه شعار مذهبی روی پیراهن با جریمه همراه خواهد بود و هر تیم هم می تواند ٩ بازیکن روی نیمکت و ۶ همراه داشته باشد. همچنین تیم ها بعد از صعود مرحله گروهی می توانند چهار تعویض در هر مسابقه داشته باشند.

آخرین جلسه فنی و آنالیز بازی عربستان با حضور«زلاتکو کرانچار» سرمربی تیم امید ایران و سایر اعضای کادر فنی و بازیکنان در هتل کلکشن به مدت ۴۵ دقیقه برگزار شد.

مراسم افتتاحیه بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ روز ۲۷ مرداد برگزار می شود، اما مسابقات فوتبال، بسکتبال، هندبال و واترپلو قبل از این تاریخ آغاز می شود.

رقابت های فوتبال در بخش مردان با حضور ۲۶ تیم در شش گروه از ۱۹ مرداد ماه تا ۱۰ شهریور ماه برگزار می شود که تیم فوتبال امید ایران در گروه ششم با تیم های کره شمالی، عربستان و میانمار هم گروه است.
برنامه دیدار های تیم ایران در مرحله گروهی به وقت ایران به این شرح است:
**چهارشنبه ۲۴ مرداد
عربستان و ایران / ساعت ۱۳:۳۰
کره شمالی با میانمار / ساعت ۱۶:۳۰
**جمعه ۲۶ مرداد
میانمار و عربستان / ساعت ۱۶:۳۰
ایران و کره شمالی / ساعت ۱۳:۳۰
**دوشنبه ۲۹ مرداد
ایران و میانمار / ساعت ۱۳:۳۰
کره شمالی با عربستان / ساعت ۱۳:۳۰

نمایش موجودیت‌ها