date_range یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۵۵:۳۶ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

900 میلیارد تومان برای دانش‌آموزان استثنایی هزینه می‌شود

900 میلیارد تومان برای دانش‌آموزان استثنایی هزینه می‌شود
منبع خبر: فراسو خبر
دسته خبری: جامعه|تحصیل

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به تحصیل ۱۴۵ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس استثنایی گفت: سالانه برای این دانش آموزان ۹۰۰ میلیارد تومان هزینه می شود.

به گزارش فراسو ، مجید قدمی روز یکشنبه در آیین نواختن زنگ اول مهرماه با عنوان «مهر حسینی» و بازگشایی مدارس استثنایی در مدرسه پسرانه ناشنوایان باغچه بان یک منطقه ۶ آموزش و پرورش شهر تهران اظهارداشت: ۲۳ هزار نیروی انسانی در بیش از یکهزار و ۵۷۰ مدرسه خاص به دانش آموزان با نیازهای ویژه خدمت رسانی می کنند.
وی با اشاره به اینکه معلولیت مشکل فرد نیست بلکه مشکل جامعه است، گفت: باید همه محورهایی که مربوط به معلولیت است، مدیریت کنیم.
قدمی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در حمایت از دانش آموزان با نیازهای ویژه انجام شده، افزود: در سه سال گذشته هزینه های درمانی دانش آموزان استثنایی همچون سمعک، واکر و… پرداخت شد و تاکنون ۱۰ میلیارد تومان در این زمینه اختصاص داده شده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: به اولیای دانش آموزان با نیازهای ویژه اعلام می کنیم که در صورت نیاز به هزینه داروهای مستمر، جراحی های خاص، کاشت حلزون می توانیم حمایت ویژه داشته باشیم.
وی با اشاره به حل مشکل سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان با نیازهای ویژه و رایگان شدن آن با همکاری شهرداری تهران گفت: ۱۷ میلیارد تومان هزینه ایاب و ذهاب این دانش آموزان در تهران و بیش از یکصد میلیارد تومان در کشور است.
قدمی افزود: سرویس ایاب و ذهاب رکن اصلی آموزش و پرورش دانش آموزان با نیازهای ویژه است که اگر نباشد در امر اختلال ایجاد خواهد شد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با تاکید بر آماده کردن شرایط لازم برای تحصیل دانش آموزان با نیازهای ویژه اظهارداشت: این دانش آموزان در تحصیلات عالیه و کنکور سراسری نتایج قابل توجهی کسب می کنند، امسال ۳۰۰ نفر از دانش آموزان با نیازهای ویژه در کنکور سراسری در بهترین دانشگاه ها پذیرفته شدند و از معلمان آنان قدردانی می کنیم.
آیین نواختن زنگ اول مهرماه با عنوان «مهر حسینی» و بازگشایی مدارس استثنایی با حضور مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و معاون وزیر آموزش و پرورش و سیدمحمدعلی افشانی شهردار تهران و جمعی از مسئولان در مدرسه پسرانه ناشنوایان باغچه بان یک منطقه ۶ آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.ایرنا

نمایش موجودیت‌ها