date_range یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۲:۳۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

45 درصد عملیات مالی کشور در استان تهران انجام می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: ۴۵ درصد از عملیات مالی کشور در استان تهران ثبت و نزدیک ۵۰ درصد از درآمدهای مالیاتی نیز از این استان تامین می شود لذا نقش آن در سهم تجارت بین المللی نیز بسیار قابل تامل است.

به گزارش فراسو ، محمد امامی امین، افزود: بخشی از سهم تجارت بین المللی کشور را استان تهران باید تامین کند و لازمه آن هم برگزاری نشست های مشترک با دیگر کشورها و معرفی ظرفیت های آن است.

وی یادآورشد: تهران استان پهناوری است و ظرفیت های فوق العاده ای دارد که باید از آن برای توسعه و آبادانی کشور استفاده شود.

امامی امین اظهارداشت: ۲۰ درصد از صنایع کشور، ۱۷ هزار واحد صنعتی، ۷۰ هزار واحد صنفی کارگاهی و ۴۰۰ هزار واحد صنفی در این استان مستقر هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: به منظور بهره گیری بیشتر از ظرفیت های این استان بویژه در تجارت بین المللی ۲۰ درصد از صنایع کشور، ۱۷ هزار واحد صنعتی، ۷۰ هزار واحد صنفی کارگاهی و ۴۰۰ هزار واحد صنفی در استان تهران مستقر هستند. برقراری کانال های ارتباطی بین المللی به خصوص با کشورهای همسایه و اطراف ایران است.

امامی امین ادامه داد: چشم انداز تراز تجاری با کشورهای مختلف به خودی خود محقق نمی شود و بخشی از آن سهم استان تهران و بخشی هم سهم سایر استان هاست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: در این زمینه نقش اصلی را بخش خصوصی ایفا می کند و نهادهای دولتی فقط تسهیل گر هستند و در مرحله اجرا حوزه های مختلف بخش خصوصی است که باید وارد اجرا و فعالیت در این زمینه شوند.

 

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/V47Fx
نمایش موجودیت‌ها