date_range دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۲۳:۴۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ارتباطی بین حوادث بصره و سفارت ایران در پاریس وجود ندارند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ارتباط مستقیمی بین حمله به کنسولگری ایران در بصره و دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در پاریس وجود ندارد.

به گزارش فراسو ، «بهرام قاسمی» روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره ارتباط داشتن دو حادثه کنسولگری ایران در بصره و تلاش برای حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس اظهارداشت: میان این دو حادثه ارتباطی به صورت مستقیم وجود ندارد.

و ما در هر دو مورد موضع گیری انجام دادیم و مواضع خود را بیان کردیم.

وی تصریح کرد: مساله بصره و حمله به کنسولگری ایران توسط عناصر مشخص که وابستگی مشخصی به یکی از کشورهای شاید فرامنطقه ای داشتند، انجام شد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی یادآور شد: آنها سعی کردند با این اقدام در یک برهه خاص از وضعیت عراق بر روابط دو کشور و دو ملت و تحولات داخلی این کشور تاثیر بگذارند که خوشبختانه همانگونه که پیش بینی می شد با توجه به میزان استحکام روابط و شناخت دولت ها از یکدیگر به اهداف خود نرسیدند.

قاسمی افزود: آنچه در پاریس اتفاق افتاد مساله دیگری است، گروهی که وابسته به یک گروه تروریستی هستند، این تعرض را انجام دادند که ناکام ماند و نتوانستند به داخل سفارت وارد شوند.

وی یادآور شد: البته صدماتی را به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس وارد کردند که در این خصوص هم به طور مستمر و با جدیت تمام با دولت فرانسه صحبت شد و اعتراض لازم صورت گرفت.

وی ادامه داد: مقامات فرانسوی در نهایت قول دادند تمهیداتی را برقرار کنند و الزاماتی را در جهت برخورد با عناصر خرابکار به عمل بیاورند.

سخنگوی وزارت امور خارجه باردیگر تاکید کرد که این دو حادثه جدا از هم هستند و ارتباطی به یکدیگر ندارند.

نمایش موجودیت‌ها