date_range یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۰۸:۴۳ ق.ظ

مدیریت ریسک با قراردادهای آتی سبد سهام

مدیریت ریسک با قراردادهای آتی سبد سهام
منبع خبر: فراسو خبر
دسته خبری: اقتصاد|بورس

ابزار آتی روی سبد سهام مورد تایید کمیته فقهی است و این ابزار می تواند فرصت های خوبی برای مدیریت ریسک ایجاد کند.

به گزارش فراسو ، رییس سازمان بورس در مراسم رونمایی از ابزار معاملاتی قراردادهای آتی سبد سهام در بورس تهران که با حضور مدیران ارشد بازار سرمایه برگزار شد اظهار داشت: ابزار آتی روی سبد سهام مورد تایید کمیته فقهی است و این ابزار می تواند فرصت های خوبی برای مدیریت ریسک ایجاد کند.

شاپور محمدی در این مراسم گفت: قطعا یکی از اهدافی که ابزار مشتقه دارند ایجاد فرصت های سرمایه گذاری برای کسانی است که به دنبال بازده های بالاتر از بازده های عادی هستند که ناشی از فرصت های آربیتراژی است.

فرصت های آربیتراژی

رییس سازمان بورس افزود: فرصت های آربیتراژی برای ایجاد تعادل در بازار مناسب هستند. یکی از ابزارهای جلوگیری از یک طرفه شدن بازارها، ابزارهای مشتقه هستند که سازمان بورس توانست اختیار معاملات را ایجاد کند که نیاز به توسعه دارد و امروز قرارداد آتی سبد سهام تشکیل می شود.

وی ادامه داد: آتی سبد سهام امروز معاملات خود را آغاز می کند تا فرصت های خوبی برای مدیریت ریسک ایجاد کند. تا پایان سال قراردادهای مربوط به فروش استقراضی و همچنین ابزار وارانت به مجموعه ابزارهای کلاسیک ما اضافه خواهد شد. محمدی از در دستورکار قرار گرفتن راه‌اندازی اوراق بیمه اتکایی خبر داد.

نمایش موجودیت‌ها