date_range چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۱:۴۶:۳۲ ق.ظ

نحوه قرار گرفتن کشتی‌گیران رنکینگ دار در جدول پیکارهای جهانی مشخص شد

نحوه قرار گرفتن کشتی‌گیران رنکینگ دار در جدول پیکارهای جهانی مشخص شد
منبع خبر: فراسو خبر
دسته خبری: ورزش|کشتی

اتحادیه جهانی کشتی نحوه قرار گرفتن کشتی گیران رنکینگ دار در جدول مسابقات پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و گزینشی بازی های المپیک را اعلام کرد.

به گزارش فراسو ، پس از استعلام فدراسیون کشتی، مدیر بخش ورزش‌های اتحادیه جهانی در پاسخ شیوه گروه بندی ۴ کشتی گیر برتر طرح رنکینگ سیستم در مسابقات را با توجه به صفحه ۱۵ قوانین کشتی به شرح زیر اعلام کرد:

کشتی گیر شماره ۱ در گروه بندی در ابتدای جدول (نفر اول بالای جدول)
کشتی گیر شماره ۲ در گروه بندی در پایین جدول (نفر اول پایین جدول)
کشتی گیر شماره ۳ در گروه بندی در بالای جدول پایین
کشتی گیر شماره ۴ در گروه بندی در پایین جدول بالا

اگر در جدول مرحله مقدماتی داشتیم، کشتی گیران رنکینگ دار در آخر وارد جدول خواهند شد. اگر تعداد ورزشکاران به گونه‌ای بود که نفرات برتر رنکینگ مجبور به شرکت در مرحله شوند، کشتی گیر برتر شماره ۴ اول وارد جدول خواهد شد. سپس نفر برتر شماره ۳ و در پایان کشتی گیر برتر شماره ۲ وارد جدول خواهد شد. اگر مجبور باشیم نفر برتر شماره یک را وارد جدول کنیم، تنها از طریق عدد کامل کشتی گیران شرکت کننده (۳۲-۱۶-۸) می‌باشد.

رقابت‌های جهانی کشتی و گزینشی المپیک روزهای ۲۳ تا ۳۱ شهریورماه در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار می‌شود و ۱۰۸ کشتی گیر (نفرات اول تا پنجم آزاد، فرنگی و زنان) مجوز حضور در المپیک را در ۶ وزن المپیکی بدست می‌آورند.

بر اساس طرح سید بندی اتحادیه جهانی، کشتی گیرانی که در رقابت‌های اعلام شده، مسابقات جهانی، قاره‌ای و رقابت‌های بین المللی دارای طرح سیستم رنکینگ شرکت کنند با توجه به مقام بدست آورده امتیازاتی را بدست خواهند آورد که ۴ نفر برتر هر وزن (از لحاظ کسب امتیاز) در رقابت‌های جهانی و یا المپیک به ترتیب در بالا و پایین جدول (۲ نفر بالا و ۲ نفر پایین) قرار می‌گیرند.
بر اساس اعلام اتحادیه جهانی کشتی امتیازات بدست آمده مسابقات جهانی، جز طرح سیستم رنکینگ در رقابت‌های سال آینده کشتی گیران محسوب خواهد شد و این رقابت‌ها ارفاق وزنی ندارد.
نحوه امتیاز گیری کشتی گیران در مسابقاتی که جز طرح سیستم رنکینگ محسوب می‌شوند به شرح زیر است:

– قهرمانی جهان:
مقام اول: ۵۰ امتیاز
مقام دوم: ۳۰ امتیاز
مقام سوم مشترک: ۱۵ امتیاز
مقام پنجم مشترک: ۱۰ امتیاز
مقام هفتم: ۸ امتیاز
مقام هشتم: ۶ امتیاز
مقام نهم: ۴ امتیاز
مقام دهم: ۲ امتیاز

– قهرمانی قاره‌ای:
مقام اول: ۱۲ امتیاز
مقام دوم: ۱۰ امتیاز
مقام سوم مشترک: ۸ امتیاز
مقام پنجم مشترک: ۶ امتیاز
مقام هفتم: ۴ امتیاز
مقام هشتم: ۲ امتیاز

– مسابقات بین المللی دارای رنکینگ:
مقام اول: ۸ امتیاز
مقام دوم: ۶ امتیاز
مقام سوم مشترک: ۴ امتیاز
مقام پنجم مشترک: ۲ امتیاز

از دیگر مواردی که در این طرح لحاظ شده تعداد کشتی گیران در هر مسابقه است به طوری که برای گروه‌های وزنی با ۱۰ شرکت کننده و یا کمتر ۶ امتیاز اضافه، برای گروه‌های ۲۰-۱۱ کشتی گیر ۸ امتیاز اضافه و برای گروه‌هایی که بیش از ۲۰ شرکت کننده در آن حضور داشته باشند ۱۰ امتیاز اضافه داده خواهد شد.
امتیازات به ورزشکاری که در آن وزن کشتی می‌گیرد اختصاص داده خواهد شد و غیر قابل انتقال به سایر کشتی گیران و اوزان دیگر خواهد بود. امتیازات بعد از مسابقات قهرمانی جهان و بازی‌های المپیک و قهرمانی جهان‌های پیشین و بازی‌هایی که برای رنکینگ آن سال استفاده می‌شود صفر(reset ( خواهد شد . به عنوان مثال، رنکینگ سال ۲۰۱۹ با نتایج مسابقات قهرمانی جهان بوداپست ۲۰۱۸ آغاز می‌شود.
همچنین اگر کشتی گیری وزن خود را تغییر دهد امتیازات وی در وزن جدید منتقل می‌شود و در پایان سال رتبه بندی بهترین ورزشکار سال از اول ژانویه تعیین خواهد شد و رتبه بندی جدید با آخرین مسابقه جهانی و یا بازی‌های المپیک محاسبه خواهد شد.

لیست مسابقات بین المللی کشتی که جز سیستم رنکینگ سال ۲۰۱۹ میلادی محسوب می‌شوند به شرح زیر است:

کشتی آزاد و زنان: ایوان یاریگین (کراسنویارسک- روسیه) / ‏‬ دانکولوف (روسه – بلغارستان) / ‏‬ ساساری (ساساری- ایتالیا) / ‏یاشار دوغو (استانبول- ترکیه)

کشتی فرنگی: اوپن زاگرب (زاگرب – کرواسی) / ‏‬ جایزه بزرگ مجارستان (گیور- مجارستان) / ‏‬ ساساری (ساساری – ایتالیا) / ‏‬ اولگ کارایف (مینسک- بلاروس)

نمایش موجودیت‌ها