نشست مدیران هنری با وزیر ارشاد برگزار شد

نشست مدیران هنری با وزیر ارشاد برگزار شد
منبع خبر: فراسو خبر

 نشست مدیران معاونت امور هنری با سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، سیدعباس صالحی عصر سه شنبه (سوم مهرماه) در نشست با مدیران این معاونت با قدردانی از تلاش‌های همکاران گفت: به منظور هماهنگی در افق و رویکرد و روابط درون سازمانی و برون سازمانی برگزاری این جلسات ضروری و مؤثر است تا اقدامات تاسیسی یا اصلاحی انجام شده، اقدامات آینده و پیش رو و همچنین مسائل و مشکلات بیان شود.
همچنین در این نشست سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از حمایت وزیر، گزارشی از فعالیت های معاونت امور هنری و برنامه های آینده ارائه کرد و گفت: در امور جاری رویکردی دنبال شد تا حسابرسی و انضباط اداری و مالی در معاونت تقویت شود، اساسنامه ها و ساختارها در صورت ضرورت اصلاح شوند و شوراهای مورد نیاز در این مجموعه تجدید یا ساماندهی شوند.
وی افزود: طرح های عمرانی با توجه به نیاز و ضرورت مجموعه‌های هنری از جمله در بنیاد رودکی انجام شده و در موزه هنرهای معاصر تهران نیز در حال انجام است و فرهنگسرای نیاوران و تئاتر شهر نیز ضرورت هایی برای مرمت و تجهیز دارند که به زودی انجام خواهد شد.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: مطالعه، بازبینی و تنظیم قوانین و مقررات و تدوین دستورالعمل ها و اصلاح آیین نامه ها با توجه به اقتضای امروز در هنر، معرفی جغرافیای هنر و شناخت ظرفیت های بومی استان ها و معرفی آنها، رصدخانه هنر ایران و اجرای آمایش سرزمینی هنر و گفت‌وگوی دیروز و امروز هنر از جمله رویکردهای معاونت امور هنری است.
حسینی ادامه داد: طراحی و توسعه هنر ظرفیت هایی را که می تواند به ایران عرصه کمک کند، شناسایی کرده و به کار می گیرد و در این زمینه توسعه هنر در مناطق آزاد در تعامل و همکاری با مناطق آزاد کشور دنبال می شود. همچنین طرح شهر خلاق هنر به منظور معرفی ظرفیت های هنری و پویایی هنر در شهرها انجام خواهد شد.
مدیران کل هنرهای نمایشی، دفتر موسیقی، هنرهای تجسمی، مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس، مدیرعامل بنیاد رودکی، مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، مدیرعامل مؤسسه توسعه هنرهای معاصر و مشاوران معاونت امور هنری برنامه ها و اقدامات انجام شده و برنامه های آینده و چالش‌ها را بیان کردند.ایرنا

نمایش موجودیت‌ها