date_range سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۲۳:۳۹ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

چهار طرح بهداشتی در یزد به بهره‌برداری رسید

چهار طرح بهداشتی در یزد به بهره‌برداری رسید
منبع خبر: فراسو خبر

چهار طرح بهداشتی عصر امروز( سه شنبه) با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که شامل بخش طب ایرانی، سی تی اسکن بیمارستان شهید رهنمون و مرکز « ید» درمانی و بخش جدید آنژیوگرافی بیمارستان افشار یزد است با ۸۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش فراسو ، بخش بستری طب ایرانی با ۹ تخت بستری افراد بزرگسال و سه تخت برای بستری اطفال با ۳۶۰ مترمربع زیربنا و صرف ١٨ میلیارد ریال در بیمارستان شهید رهنمون افتتاح شد.
این بخش تنها مرکز مجهز به آبزن گیاهی به منظور استفاده از ترکیبات دارویی در آب ویژه بیماری های پوستی، دردهای عضلانی و غیره است.
همچنین بخش سی تی اسکن این بیمارستان با زیربنای ۱۵۰ مترمربع و با صرف ۲۰ میلیارد ریال شامل تمام سی تی اسکن و سی تی آنژیوهای گردن، شکم، اندام، ریه و مغز انجام می شود.
این بخش با ساختار مشاوره ای و با هدف آشنایی استادان و کارکنان درمانی مجموعه دانشگاه شهید صدوقی با خدمات تخصصی، علمی و واقعی طب ایرانی تجهیز و راه اندازی شده است.
افتتاح مرکز ید درمانی بیمارستان افشار از دیگر طرح های بهداشتی بود که با حضور قاضی زاده هاشمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
در این مرکز با توجه به میزان یدی که بیمار باید دریافت کند خدمات بستری و سرپایی ارائه می شود و در حال حاضر خدمات سرپایی برای بیمارانی که نیاز به درمان با ید رادیواکتیو دارند ارائه می شود.
مرکز ید درمانی بیمارستان افشار ۱۳۰ متر مربع زیربنا دارد و شامل ۲ اتاق است و با صرف اعتبار پنج میلیاد ریال تجهیز و راه اندازی شده است.
همچنین با حضور با حضور وزیر بهداشت، بخش جدید آنژیوگرافی بیمارستان افشار با صرف هزینه ای افزون بر ۳۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
هاشمی قاضی زاده ، بخش LDR این بیمارستان را که شامل چهار اتاق زایمان خصوصی با زیربنای ۴٠٠ مترمربع و صرف چهار میلیارد ریال است را افتتاح کرد.
آغاز عملیات اجرایی ساخت مرکز همایش های بین المللی و کتابخانه مرکزی دانشگاه با هشت هزار مترمربع زیربنا در ۲ طبقه از دیگر طرح هایی بود که با حضور وزیر بهداشت در یزد آغاز شد.
این مرکز به همت خیر، محمد علی موفق در پردیس دانشگاه احداث می شود.
صبح امروز (سه شنبه) نیز ۱۶ طرح بهداشتی با صرف ۳۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال هزینه با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت ویدئو کنفرانس در استان یزد به بهره برداری رسید.
این طرح ها شامل پایگاه سلامت ، خانه بهداشت ، مرکز جامع خدمات سلامت و مرکز زیست پزشک است.
افتتاح ۲ باب مرکز زیست پزشک در عقدا، پایگاه بهداشت اتباع حسین آباد ریسمانی، پایگاه سلامت توحید یزد ،خانه بهداشت سنجدک زارچ، مرکز زیست پزشک نصرآباد و خانه بهداشت رشکوییه تفت از جمله این طرح هاست.
از دیگر طرح ها پایگاه سلامت گردفرامرز یزد ، خانه بهداشت مبارکه بافق، پایگاه سلامت احمدآباد اردکان و همچنین پد اورژانس هوایی شهرستان های بافق، بهاباد، خاتم، اردکان، مروست و تفت است.
وزیر بهداشت دوشنبه شب برای افتتاح ۴۲ طرح بهداشتی و درمانی که با صرف ۹۰۰ میلیارد ریال هزینه در استان ساخته شد، به یزد سفر کرد.
نخستین سلامتکده تخصصی طب سنتی ایرانی در شهرستان یزد، بیمارستان فوق تخصصی خون و آنکولوژی ،بخش جدید عفونی و مرحله اول و دوم اورژانس بیمارستان شهید صدوقی و پد اورژانس هوایی این واحد بهداشتی و درمانی امروز با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.
۴۱ بیمارستان دولتی در یزد زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی و در مجموع ۱۳۲ مرکز بهداشتی، درمانی شهری در استان فعالیت دارد.
مجموع واحدها بهداشتی و درمانی استان یزد ۳۴۹ واحد است که شامل ۳۶ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، ۴۹ مرکز خدمات جامع سلامت شهری ، ۹۳ پایگاه سلامت و ۱۷۱ خانه بهداشت می باشد. ایرنا

نمایش موجودیت‌ها