date_range شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۷:۱۷:۰۰ ب.ظ

به جای قیافه‌های تبلیغی گرفتن برنامه تدوین کنیم

عضو شورای شهر اراک گفت: به جای قیافه های تبلیغی گرفتن، باید برنامه تدوین کرد تا کار در نطفه خفه نشود .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علیرضا مرادی در جلسه صحن رسمی شورای شهر اراک در نقد اقدام شهرداری درخصوص پیاده راه سازی خیابان حصار بیان کرد: وقتی در یک هفته تصمیم به بستن یک خیابان گرفته می شود و بدون فراهم کردن مقدمات کار، بدون طرح و برنامه کاری این چنینی انجام شود مسلما مخالفت هایی با آن صورت می گیرد .

وی با اشاره به اینکه متاسفانه علیرغم وجود نیروهای قوی در روابط عمومی شهرداری اما به دلیل مدیریت نامناسب، این حوزه تبدیل به مجموعه ای برای خبرنویسی و عکاسی شده است، گفت: باید الزامات کار، تنگناها و نظرات جامعه برای هر کاری مدنظر قرار گیرد و فاصله شهرداری و مردم بواسطه روابط عمومی کاهش یابد، اما روابط عمومی شهرداری اراک تخصصی عمل نکرده است و بدون اینکه مردم متوجه اتفاقات باشند به یکباره خیابان حصار سه شنبه ها پیاده راه شد و طبیعی است شرایط مورد اعتراض شهروندان قرار گیرد .

مرادی تصریح کرد: لازم است که در چنین طرح هایی به جای قیافه های تبلیغی گرفتن برنامه تدوین شود تا کار در نطفه خفه نشود. باید تخصصی عمل کرد و برنامه و طرح مورد واکاوی قرار گیرد در حالی که امروز طرحی به عنوان پیاده راه سازی خیابان حصار در دست نیست و اگر طرحی وجود دارد ما به عنوان شورا بی خبریم .

وی با تاکید بر اینکه باید با برنامه پیش رفت و شورا را توجیه کرد، افزود: باید نشست خبری برگزار شده و اطلاع رسانی درستی صورت گیرد تا در جریان جوانب کار قرار گیریم .

در این جلسه طوفان محمدی گفت: در خصوص این اقدام شهرداری در قبال خیابان حصار جلسه ای در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر برگزار و مقرر شد که درباره مزایا و اشکالات طرح با شهروندان صحبت شود .

وی افزود: اجرای این طرح برای کسبه و ساکنان این محدوده منفعت های بسیاری دارد و با تبیین آن قطعا شهروندان از آن استقبال خواهد داشت و رضایت مردم نیز جلب می شود .

به گزارش ایسنا؛ فرزانه رحمتی نیز در این خصوص اظهار کرد: پیاده راه سازی شهر اراک در واقع یکی از برنامه های شهردار اراک در اولین حضور وی در جلسه شورای شهر بود، اما نکته مهم اینجاست که برای اجرای یک طرح حتما باید الزامات آن مدنظر قرار گیرد تا اطمینان خاطری برای کسبه و ساکنان ایجاد شود .

ایرج رضایی نیز بر لزوم نیازسنجی، امکان سنجی، هدفگذاری درست، بودجه گذاری و زمانبندی مناسب برای اجرای چنین طرح هایی تاکید کرد و گفت: پیاده راه شدن مرکز شهر اراک دارای مصوبه کمیسیون ماده 5 است و باید با هدف ایجاد نشاط اجتماعی، پویایی، امنیت اجتماعی، ارتقای سطح زندگی، ایجاد هویت محله ای و بهبود ساختار مدیریت ترافیک انجام گیرد اما لازم است حتما تعاملی بین مردم و مسئولان در این رابطه شکل بگیرد .

وی افزود: در این راستا مرکز پژوهش های شورای شهر آمادگی دارد از صاحبنظران دعوت کند و طرح موجود پیاده راه سازی اراک را بررسی کند .


انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها