date_range دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۳۰:۰۰ ق.ظ

پیکر جانباز شهید "محمدصادق دوخائی" در اراک تشییع و به خاک سپرده شد

پیکر جانباز شهید "محمدصادق دوخائی" در اراک تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمد صادق دوخائی جانباز 25 درصد دفاع مقدس با حضور گسترده گروه های مختلف مردم و مسئولان استان در اراک تشییع و پس از اقامه نماز توسط نماینده ولی فقیه در استان در قطعه صالحین گلزار شهدای اراک به خاک سپرده شد .

محمدصادق دوخائی متولد سال 1343 اراک بود که با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان نیروی بسیجی عازم جبهه شد .

وی که بیش از 60 ماه در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشت در ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۶۳ در ناحیه شرق دجله بر اثر حمله شیمیایی دشمن بعثی از ناحیه چشم، اعصاب، ریه و کلیه دچار آسیب جدی شد.

محمدصادق دوخائی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی و جانباز شیمیایی هشت سال دفاع مقدس، پس از سالها تحمل رنج ناشی از مجروحیت، روز جمعه 26 مرداد در یکی از بیمارستان‌های تهران دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست .

آیین یادبود این جانباز سرافراز نیز عصر روز گذشته با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، نمایندگان مردم در مجلس، مسئولین نظامی و انتظامی، خانواده های شهدا و ایثارگران و مردم شهید پرور در مسجد سیدهای اراک برگزار شد

به گزارش ایسنا، وی پیش از قبول پست مدیرکلی بنیاد استان مرکزی٬ معاون تعاون بنیاد شهید تهران بزرگ بود و سال‌ها به خانواده بزرگ ایثارگران خدمت کرد .

پس از در گذشت این شهید بزرگوار، حجت الاسلام محمد علی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور حکمی قربانعلی جدیدی را به عنوان سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی منصوب کرد .


انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها