date_range شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۴:۳۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

روحانی در دیدار با اردوغان: ایران و ترکیه با تحریم و یکجانبه‌گرایی در روابط بین‌الملل مخالفند

روحانی در دیدار با اردوغان: ایران و ترکیه با تحریم و یکجانبه‌گرایی در روابط بین‌الملل مخالفند
دسته خبری: سیاست|دولت

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تهران علاقه‌مند به توسعه روابط با آنکارا در همه عرصه‌ها بویژه در حوزه اقتصادی و تجاری است، گفت: ایران و ترکیه با تحریم و یکجانبه‌گرایی در روابط بین‌الملل مخالف هستند.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز شنبه در دیدار «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه که در حاشیه پنجمین نشست سران کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) و در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد، گفت: برای توسعه و تعمیق روابط ایران و ترکیه طی سال‌های اخیر گام‌های ارزنده‌ای برداشته شده و این روند باید شتاب بیشتری بگیرد.

دکتر روحانی همچنین همکاری‌های منطقه‌ای ایران و ترکیه را با اهمیت دانست و اظهار داشت: همکاری‌های دو جانبه و سه جانبه با روسیه در حوزه مسائل منطقه‌ای و از جمله در فرایند آستانه و بازسازی سوریه را بسیار با اهمیت و در راستای تقویت صلح و ثبات منطقه است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز در این دیدار گفت: روابط ایران و ترکیه روابطی رو به توسعه بوده و تقویت بیش از پیش این روابط در عرصه‌های دوجانبه و منطقه‌ای بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: ترکیه مصمم است روابط خود را با تهران در همه عرصه‌ها توسعه دهد.

رؤسای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در این دیدار همچنین بر مخالفت خود با تحریم و زورگویی در منطقه تاکید کردند.

نمایش موجودیت‌ها