date_range چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۳۰:۰۰ ب.ظ

"نورخدا" آسمانی شد/جانباز 100 درصد 10 سال در کما بود

"نورخدا" آسمانی شد/جانباز 100 درصد 10 سال در کما بود
دسته خبری: جامعه|آیین

"سید نورخدا موسوی" در شب رحلت جانگذار رسول اکرم (ص) در آغوش معبود خودآرام گرفت و آسمانی شد.

به گزارش ایسکانیوز، در شب رحلت جانسوز پیامبر مهربانی حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) سبط اکبرش، جانباز 100 درصدی "سید نورخدا موسوی" به خیل یاران شهیدش پیوست و به فیض عظیم شهادت نائل شد.

وی در سال 87، در منطقه لار استان سیستان و بلوچستان، از ناحیه سر مورد اصابت گلوله گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی قرار گرفت. حدود 10 سال در کما به سر می‌برد و از پنج روز قبل کسالت این جانباز سرافراز شدیدتر شده بود.

سید نور خدا از پنج روز پیش تاکنون دچار تنگی نفس شدید شده بود و توسط پزشکان معالج مرتب تحت درمان بود. با توجه به تنگی نفس شدیدی که سید نور خدا داشت در چند روز گذشته از اکسیژن استفاده می کرد که پیش از این جز در شرایط بحرانی و اورژانسی مصرفی نداشت و باتوجه به کسالتش در پنج روز اخیر توسط پزشکان ملاقات وی ممنوع شده بود.

"سید نورخدا موسوی" یکی از جانبازان سرافراز نظام مقدس اسلامی بود که در درگیری با اشرار در شرق کشور و گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی به این درجه رفیع نائل آمد؛ سید نور خدا فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم انتظامی تهران بود و بعد از فارغ‌التحصیلی در تهران مشغول به کار شد، پس از چند سال به زاهدان اعزام شد و فرماندهی یگان تکاوری را به عهده داشت.

ماموریت او در منطقه دوساله بود که حدود پنج ماه باقیمانده به پایان ماموریتش در 17 اسفندماه سال 87 در منطقه لار با گروهک تروریستی ریگی درگیر شده و مورد اصابت مستقیم تک‌تیرانداز دشمن قرار گرفت و تیر به سرش اصابت کرد.

سید نورخدا مدت 10 سال به طور 100 درصد جانباز بود و در کما به سر می برد تا اینکه شب گذشته در شب رحلت پیامبر اکرم(ص) آسمانی شد.

مراسم تشییع پیکر این شهید سرافراز فردا پنجشنبه 17 آبان ماه 1397 ساعت 9:00 صبح در شهرستان خرم آباد استان لرستان برگزار می شود.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها