date_range جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۵۰:۰۰ ق.ظ

واشنگتن: ایران مسئول آسیب رسیدن به اماکن دیپلماتیک در عراق است

واشنگتن: ایران مسئول آسیب رسیدن به اماکن دیپلماتیک در عراق است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با ادعای اینکه ایران در حال بی‌ثبات کردن منطقه است، گفت تهران را مسئول آسیب رسیدن به اماکن دیپلماتیک در عراق می‌دانند.

به گزارش ایسکانیوزس، «هیثر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکابا تکرار ادعاها علیه ایران، گفت که تهران را مقصر هر نوع آسیب رسیدن به اماکن دیپلماتیک خود در عراق می‌دانند.

به نوشته وبگاه «اسکای نیوز» نوئرت در نشست خبری روزانه با ادعای اینکه ایران در حال بی‌ثبات کردن غرب آسیا است، افزود: «(ایران) به حمله علیه کشورهای مختلف با استفاده از گروه‌های شبه‌نظامی وفادار به خود، ادامه می‌دهد».

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در پاسخ به سوالی درباره چرایی قطع کمک هزینه آمریکا برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فلسطینی در قدس شرقی، مدعی شد: «تشکیلات خودگردان فلسطین مسئول قطع حمایت مالی ما از بیمارستان‌های قدس است».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا سپس شرط بازگشت حمایت‌های مالی آمریکا به فلسطینیان را، قطع پرداخت حقوق از سوی تشکیلات خودگردان به خانواده‌های شهدا و زندانیان فلسطینی عنوان کرد.

نوئرت همچنین با ابراز نگرانی درباره وضعیت انسانی در مصر و نقض آزادی رسانه و بیان در این کشور، از قاهره خواست که حقوق خبرنگاران بازداشت شده را رعایت کند.

نمایش موجودیت‌ها