date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۲۷:۰۴ ب.ظ

خبرنامه

خبرنامه
دسته خبری: ورزش|فوتبال

 کنایه برانکو؛

از این همه برد خسته شده‌ایم

روز گذشته در باشگاه پرسپولیس کنفرانس خبری مفصلی برگزار شد؛ کنفرانسی که از اعضای هیات مدیره باشگاه گرفته تا کادر فنی و سرپرست تیم همه در آن حضور داشتند. در این نشست برانکو صحبت هایی را مطرح کرد که مهم ترین بخش های آن بدین ترتیب است:

*نتایجی که تا به حال داشتیم به هیچ عنوان ما را به خواب نخواهد برد بلکه انگیزه مضاعفی برای بیشتر کار کردن است. به بازیکنانم تبریک می‌گویم که با تلاش زیاد، پرسپولیس را به این‌جا رساندند. همه ما مهم هستیم اما بازیکنانی که پرسپولیس را به این‌جا رسانده‌اند مهم‌تر هستند چون آن‌ها در زمین زحمت کشیدند و حداکثر توانشان را می‌گذارند. هیچ کدام از ما از انتقاد فرار نمی‌کنیم و انتقاد در تمام دنیا وجود دارد. این نشست خبری هم نشان می‌دهد همیشه به دنبال همکاری با رسانه‌ها هستیم. شاید مقداری با بردهای پشت سر همی که آوردیم خسته شده باشیم اما انتظار دارم همکاری دوستانه و ورزشی با یکدیگر داشته باشیم.

*من از تیم های ملی دیگر پیشنهاد داشتم اما اولویتم پرسپولیس بود. باید بگویم آن قدر برنامه‌های ما فشرده بود که اصلا وقت نمی‌شد برای تمدید قرارداد مذاکره کنیم. آقای گرشاسبی حدود یک ماه پیش تشریف آوردند و مقداری زمان نیاز بود تا او وضعیت باشگاه را سبک سنگین کند. ریتم بازی‌ها نیز طوری بود که هر سه چهار روز باید یک بازی انجام می‌دادیم. اصلا وقت نبود که مذاکرات را شروع کنیم. البته پیشنهادهایی که داشتم دلیلی برای عقب انداختن مذاکرات با پرسپولیس نبود.

اختلاف عربی؛

لیگ قهرمانان آسیا تعطیل می‌شود؟

لیگ قهرمانان آسیا معتبرترین رقابت باشگاهی در قاره آسیا است اما اختلافات بین سه کشور عربی که در راس آن عربستان قرار دارد باعث شده تا لیگ قهرمانان آسیا دستخوش تغییرات زیادی شود و حتی احتمال لغو آن هم مطرح شود. همه چیز از درخواست عربستان برای بازی کردن با ایران در زمین بی طرف آغاز شد و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به راحتی مطیع سعودی‌ها شد و با این درخواست موافقت کرد.اختلاف سیاسی عربستان و امارات با قطر نیز باعث شد تا سعودی‌ها و البته اماراتی‌ها این بار درخواست بازی کردن با قطر در زمین بی طرف را هم بدهند با این تفاوت که قطری‌ها مانند ایران حاضر نیستند که تن به چنین خواسته‌ای بدهند و اصرار دارند که تنها در خانه خود از تیم‌های عربستانی و اماراتی پذیرایی خواهند کرد.

با وجود این که کنفدراسیون فوتبال آسیا با فرستادن هیاتی بلند پایه به قطر و عربستان تلاش دارد تا بین این دو کشور آشتی برقرار کند و با این توجیه که فوتبال جدای از سیاست است آنها را به بازی کردن در خانه همدیگر ملزم کند اما اماراتی‌ها و سعودی‌ها راه دیگری را در پیش گرفته‌اند.محمد الرمیثی، رئیس هیات ورزش امارات در این باره گفت‌: «هیچ کسی نمی‌تواند ما را به بازی کردن در کشوری که آن را دوست نداریم وادار کند. با وجود این که ما به رقابت در لیگ قهرمانان آسیا سخت نیاز داریم اما در قطر به میدان نمی‌رویم و کسی هم نمی‌تواند ما را مجبور به چنین کاری کند. حتی اگر قرار باشد که از این رقابت کنار گذاشته شویم و یا در قاره دیگری رقابت کنیم بازهم به چنین خواسته‌ای تن در نمی‌دهیم یا بازی در زمین بی طرف و یا خداحافظ لیگ قهرمانان آسیا.»عادل عزت، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان هم چنین خواسته‌ای دارد. او گفت: «به هیات کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردیم که سلامت بازیکنان خود را به خطر نمی‌اندازیم و اصلا در قطر بازی نخواهیم کرد. قرار است که کنفدراسیون فوتبال آسیا در فوریه جواب بدهد. اگر ما را به مجبور به بازی کردن در قطر کنند ما انصراف خواهیم داد. انصراف 6 تیم اماراتی و عربستانی باعث خواهد شد تا لیگ قهرمانان هم لغو شود.»این درخواست‌های عجیب امارات و عربستان، در حالی است که فدراسیون فوتبال قطر هم تاکید کرد که به هیچ وجه حاضر نیست در زمین بی طرف به مصاف عربستان و امارات برود و به این ترتیب احتمال لغو لیگ قهرمانان آسیا بسیار زیاد است.

انتقال عجیب؛

محمد نوری در جم

محمد نوری که به صورت یکطرفه قرارداد خود را با تراکتورسازی فسخ کرده بود با عقد قراردادی به پارس جنوبی جم پیوست. باشگاه تراکتورسازی این انتقال را غیر قانونی می‌داند و قصد دارد به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت کند. این باشگاه مدعی است بیش از 50 درصد مبلغ قرارداد نوری را به او پرداخت کرده و به همین دلیل این بازیکن حق فسخ قرارداد را نداشته. باید دید مدارک نوری برای دفاع از خودش چیست.

شارلوا:

کاوه را با 10میلیون یورو هم نمی‌فروشیم

کاوه رضایی در این فصل با درخشش خود در شارلوا باعث شد که این تیم نتایج خوبی را در لیگ بلژیک به دست بیاورد. این درخشش سبب شده او پیشنهاداتی از سایر تیم‌های بلژیکی و حتی تیم‌هایی از دیگر کشورهای اروپایی داشته باشد. اما مهدی بیات، مدیر ایرانی باشگاه شارلوا درباره بازیکن ایرانی خود گفت‌: «ما از حضور کاوه رضایی کاملا رضایت داریم و باید اعلام کنم که به هیچ قیمت حاضر به فروش او نیستیم، حتی 10 میلیون یورو. رضایی عنصر بسیار مهمی در تیم ما محسوب می‌شود و ما دوست داریم بازیکنان بزرگمان را نگه داریم تا به اهدافمان برسیم تا ببینیم تابستان آینده چه اتفاقی می‌افتد. در ژانویه به هیچ عنوان بازیکنی را نخواهیم فروخت.ما امسال باید حتما جام بگیریم به همین خاطر این قهرمانی در جام حذفی بلژیک هدف نخست ما است. در لیگ هم باید نتایج خوبی کسب کنیم. رضایی الگوی کاملی برای هر مهاجم محسوب می‌شود. او مهاجمی سختکوش و باهوش است که شم بالایی برای گلزنی دارد و باعث موفقیت تیم شده است. ما مطمئنیم که او می‌تواند در ادامه‌ فصل ما را به موفقیت نزدیک‌تر کند.»

خبر خوش برای قرمزها؛

نوراللهی آزاد شد

با هماهنگی و تعامل بین باشگاه پرسپولیس و سازمان نظام وظیفه، مشکل کارت پایان خدمت احمد نوراللهی حل شد و به زودی کارت پایان خدمت این بازیکن به دستش خواهد رسید. افشین پیروانی مدیر ورزشی تیم پرسپولیس در همین رابطه در روزهای اخیر جلسات متعددی را با مسئولان نظام وظیفه برگزار کرد و در نهایت این موضوع هم حل شد. نوراللهی بعد از چند روز غیبت، در تمرین پرسپولیس حاضر شد و به احتمال فراوان در بازی با گسترش فولاد برای پرسپولیس به زمین خواهد رفت. اگر این اتفاق بیفتد باید گفت پرسپولیس و برانکو بسیار خوش شانس هستند. چرا که کمال کامیابی نیا و محسن ربیع خواه هر دو 3 اخطاره هستند و نمی‌توانند در مقابل گسترش فولاد بازی کنند. اما حالا حداقل نوراللهی می‌تواند جای کامیابی نیا را پر کند!

نمایش موجودیت‌ها