date_range دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۸:۰۲:۰۹ ب.ظ

خبر

 همکاری ضدایرانی نیروهای ویژه انگلیس با آمریکا در منطقه

یک نشریه انگلیسی ادعا کرد که نیروهای مخصوص این کشور به نیروهای آمریکایی مستقر در غرب آسیا علیه به اصطلاح تهدیدات ایران کمک خواهند کرد.

به گزارش آنا از اسپوتنیک، نشریه سان ادعا کرد که نیروهای مخصوص انگلیس به منطقه غرب آسیا اعزام شده‌اند تا در قالب طرحی مخفی به سربازان آمریکایی مستقر در منطقه بپیوندند، با این هدف که تهدیدات ادعایی ایران علیه کشتی‌های تجاری را خنثی کنند.

اعزام این نیروها پس از ورود اخیر ناو هواپیمابر یو اس اس آبراهام لینکلن آمریکا به دریای عرب صورت گرفته است.

دونالد ترامپ:

از جنگ تجاری با چین بسیار خوشحال هستم

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که اوضاع اقتصاد چین در حال حاضر «چندان خوب» نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، گفت که از جنگ تجاری با چین «بسیار خوشحال» است و تا زمانی که وی بر سر کار است، چین به ابرقدرت جهان بدل نمی‌شود.

ترامپ در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس درباره پایان جنگ تجاری با پکن گفت: «واضح است که اوضاع چین با وجود ما خوب نیست».

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه گفت: «اقتصاد ما عالی بوده است. آن‌ها داشتند به ما می‌رسیدند و از ما بزرگ‌تر می‌شدند. اگر کلینتون رئیس‌جمهور می‌شد، چین تا پایان دوره ریاست‌جمهوری او بدل به ابرقدرتی بزرگ‌تر از ما می‌شد. اکنون آن‌ها حتی نزدیک این قضیه هم نیستند.»

ترامپ همچنین گفت که چین می‌خواهد جای آمریکا را بگیرد و این امر تا زمانی که وی بر سر کار است، محقق نمی‌شود.

عربستان از شهروندان خود خواست در ترکیه سرمایه‌گذاری نکنند

اتاق بازرگانی سعودی در ادامه تبلیغات ضد ترکیه‌ای در این کشور، از شهروندان عربستانی خواست در ترکیه به خصوص در بخش ساختمان‌سازی سرمایه‌گذاری نکنند.

به گزارش فارس، «عجلان العجلان» رئیس اتاق بازرگانی عربستان سعودی با ادعای اینکه سرمایه‌گذاران عربستانی در ترکیه متحمل زیان و ضرر و مورد سوءرفتار قرار می‌گیرند، از سرمایه‌گذاران و تاجران این کشور خواست تا در ترکیه سرمایه‌گذاری نکنند.

17 نفر در نیجریه قتل عام شدند

17 نفر در نیجریه قتل عام شدنددر حمله افراد مسلح ناشناس در نیجریه، 17 نفر قتل عام شدند.

به گزارش مهر به نقل از هابر تُرک، 17 نفر در حمله افراد مسلح ناشناس در نیجریه کشته شدند.بر اساس اعلام این رسانه، این حمله در 3 روستای ایالت زامفارا در این کشور روی داده است.گزارش شاهدان عینی نشان می‌دهد که افراد مسلح ناشناس پس از ورود به هر یک از روستاها، مردم را بدون هیچ دلیلی به رگبار می‌بستند.

نمایش موجودیت‌ها