date_range چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۵۴:۳۳ ب.ظ

خبر

 آمریکا دو فرد و یک نهاد ایرانی را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا این بار به بهانه فروش نفت به سوریه دو فرد و یک نهاد ایرانی و روسی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که چند نهاد و فرد ایرانی، روسی و سوری را به فهرست تحریم‌های خود افزوده است. اتهام آنها انتقال نفت ایران به سوریه و حمایت مالی از حماس و حزب‌ا... لبنان اعلام شده است.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در این باره مدعی شد: این اقدام علیه نهادها و افراد ایرانی و روسی انجام گرفته است که در قالب یک طرح پیچیده به تقویت بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) و فعالیت‌های مخرب ایران پرداخته‌اند.

منوچین در ادامه ادعاهای خود گفت که مقامات بانک مرکزی ایران همچنان به بهره‌برداری از نظام مالی بین‌المللی ادامه می‌دهند و در این طرح نیز از نام یک نهاد ایرانی استفاده کرده‌اند که حوزه فعالیت آن تهیه کالاهای بشردوستانه عنوان شده است درحالیکه کار آن تسهیل نقل و انتقالات پولی در حمایت از این طرح فروش نفت بوده است.

سناتور آمریکایی:

کاخ سفید، روابط عمومی بن‌سلمان شده است

سناتور آمریکایی، کاخ سفید را به نهادی برای ایفای نقش روابط عمومی ولیعهد عربستان سعودی تشبیه کرد.

به گزارش آنا، سناتور باب کورکر با انتشار چندین یادداشت در حساب کاربری خود در توئیتر از سیاست‌های دونالد ترامپ در قبال محمد بن‌سلمان انتقاد کرد.

وی در توئیتی نوشت: «من فکر نمی‌کردم روزی را ببینم که کاخ سفید به‌عنوان روابط عمومی محمد بن‌سلمان ایفای نقش کند.»

آمریکا کمک امنیتی 1.66 میلیارد دلاری به پاکستان را تعلیق کرد

درگیری لفظی میان سران آمریکا و پاکستان موجب قطع کمک مالی شد که واشنگتن به ازای همکاری‎های امنیتی به اسلام‌آباد می‎پرداخت.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا از قطع کمک 1.66 میلیارد دلاری به پاکستان درپی بالاگرفتن جنگ توییتری سران 2 کشور خبر داد.

این مبلغ در ازای همکاری‌های امنیتی واشنگتن-اسلام‌آباد در اختیار پاکستان قرار می‌گرفت. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد اسلام‌آباد در ازای میلیاردها دلاری که دریافت کرده، هیچ کمکی در راستای مبارزه با تروریسم ازجمله در افغانستان یا در رابطه با موضوع «اسامه بن لادن» انجام نداده است.

نمایش موجودیت‌ها