date_range شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۰۱:۵۹ ب.ظ

خبرنامه

خبرنامه
دسته خبری: ورزش|فوتبال

 سنگ بزرگی که تیام انداخت

درخواست یک میلیون دلاری از استقلال

پست اینستاگرامی پندار توفیقی نشان داد که احتمال جدایی مامه تیام از استقلال کم نیست چرا که پیشنهاد تیم کویتی واقعا وسوسه‌کننده است. اما ایجنت تیام حرف‌هایی دارد که نشان می‌دهد برای ماندن تیام در استقلال، این تیم باید دست به جیب شود و البته با یک‌سوم مبلغ پیشنهادی الکویت، تیام در استقلال خواهد ماند. او در گفت و گو با ورزش سه اظهار داشت: «پیشنهاد خوبی به تیام ارائه نشده است. پیشنهاد آنها قرارداد سال پیش است به اضافه 60 هزار دلار پول اضافی ولی با آپشن‌هایی که در آن در نظر گرفته شده است به یک میلیون و 50 هزار دلار می‌رسد. در پیشنهاد باشگاه استقلال آمده است اگر تیام آقای گل، قهرمان لیگ، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا بشود این رقم پرداخت می‌شود.» اما این پیشنهاد مورد قبول تیام قرار نگرفته و این بازیکن اعلام کرده است که در صورتی که باشگاه استقلال به صورت خالص یک میلیون دلار به او پرداخت کند، این بازیکن در جمع آبی‌ها ماندنی خواهد شد تا شانس خود را برای آقای گلی در آسیا امتحان کند.

به گفته او اولویت تیام استقلال است و حاضر است از پیشنهاد 3 برابر بیشتر الکویت بگذرد و با یک میلیون دلار در استقلال بماند. همچنین ایجنت رسمی تیام تاکید می‌کند که این بازیکن از لیگ عربستان هیچ پیشنهادی ندارد.

چرا بازی دوستانه ایران - یونان لغو شد؟

طبق گزارش رسانه‌های خارجی از جمله خبرگزاری DPA، بازی‌های دوستانه یونان برابر ایران و نیجریه لغو شد. مدتی قبل فدراسیون فوتبال یونان از همتای ایرانی خود پاسخ منفی برای برگزاری بازی دوستانه در تاریخ 12 خرداد را دریافت کرد. طبق گزارش برخی رسانه‌های یونانی این بازی‌ها باید در استانبول و نه در آتن برگزار می‌شدند و به همین دلیل لغو شده است. یونانی‌ها تمایل داشتند که در کشور خودشان میزبان بازی باشند.

این خبرگزاری (DPA) درباره لغو ناگهانی بازی دوستانه تیم‌های ملی فوتبال یونان و ایران نوشت: «خبر لغو این بازی توسط میشائیل اسکیبه، سرمربی آلمانی تیم ملی فوتبال یونان تایید شده است. دلایل رسمی برای لغو این بازی اعلام نشده‌ اما رسانه‌های یونانی گمانه‌زنی‌هایی دارند که به‌خاطر مسائل سیاسی میان کشورهای یونان و ترکیه و بازداشت 2 عضو ارتش یونان به‌دلیل عبور از مرز دریایی 2 کشور در 2 ماه قبل چنین تصمیمی اتخاذ شده است.»

تیم ملی فوتبال ایران یک بازی دوستانه را با لیتوانی در 18 خرداد قطعی کرده که آخرین بازی پیش از آغاز جام جهانی 2018 روسیه محسوب خواهد شد. ایران هم‌اکنون اردوی آماده‌سازی خود را در ترکیه برپا کرده و دوشنبه هفته جاری با تیم ملی این کشور بازی دوستانه برگزار می‌کند.

نمایش موجودیت‌ها