date_range دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۴۰:۱۲ ب.ظ

خبر

 حمله به سفارت ایران در یونان

سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن پایتخت یونان مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت و خسارت جزیی به شیشه های کیوسک پلیس مستقر در محل و ساختمان سفارت وارد شد.

به گزارش ایرنا، این افراد که در یونان به 'رویوکینوس' مشهور هستند، تعدادی سنگ و بطری حاوی رنگ خاکستری به سوی ساختمان سفارت پرتاب کرده اند.

پلیس یونان این افراد را ناشناس معرفی کرده که هر از گاهی به وزارتخانه های مختلف و یا دفاتر و سفارتخانه های خارجی با همین روش حمله می کنند.

تاکنون پلیس شهر آتن فرد و یا افرادی را در این رابطه دستگیر نکرده است.

تعطیلی بازار بزرگ تهران از امروز تا 5 روز دیگر

بازار بزرگ تهران از امروزتا یکشنبه هفته آینده به مناسبت برگزاری مراسم عزاداری حسینی تعطیل می‌شود و به گفته رییس اتاق اصناف ایران، هیچ کمبود و مشکلی در بازار ایجاد نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، هرساله بازار تهران برای برگزاری مراسم عزاداری حسینی، در دهه اول محرم به مدت سه - چهار روز تعطیل می‌شود و بازاریان به عزاداری می‌پردازند. در این راستا طلافروشی‌های بازار بزرگ تهران به مدت شش روز به مناسبت برگزاری مراسم عزاداری حسینی تعطیل کرده‌اند.

آمانو: ایران به اجرای تعهداتش در برجام پایبند است

«یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه این سازمان از زمان برگزاری آخرین نشست مجمع عمومی، پایبندی ایران به تعهداتش در چارچوب برجام را مورد بررسی و نظارت قرار داده، تائید کرد که تهران به اجرای تعهدات پایبند بوده است.

به گزارش ایرنا، آمانو این سخنان را در اولین روز آغاز به کار شصت و دومین نشست مجمع عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیان داشت و افزود:این مهم است که ایران به اجرای کامل تعهداتش در این رابطه ادامه دهد.وی هفته گذشته نیز خطاب به شورای حکام اعلام کرد که ایران به تعهدات خود بر اساس برجام متعهد بوده است. آمانو گفت:آژانس به‌راستی آزمایی و عدم انحراف مواد هسته‌ای اظهارشده توسط ایران تحت موافقت‌نامه پادمان، ادامه می‌دهد.

آمریکا 10 میلیون دلار دیگر از کمک‌های خود به فلسطین را لغو کرد

یک مسؤول در سفارت آمریکا اعلام کرد که دولت این کشور کمک‌های اضافی دیگر به فلسطینی‌ها را که به برنامه‌های حمایتی در زمینه دستیابی به راه حل درگیری با اسرائیلی‌ها اختصاص داده بود، متوقف کرد تا به بیش از 500 میلیون دلار قطع شده بخش‌های دیگر افزوده شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، یک مسؤول در سفارت آمریکا اعلام کرد که دولت این کشور بخش دیگری از کمک‌های مالی به فلسطین که به برنامه‌های خود برای حل و فصل درگیری میان فلسطین و اسرائیل اختصاص داده بود را کاهش داد.این مبلغ که مربوط به مصالحه فلسطینی‌ها با یهودی‌های اسرائیلی بوده 10 میلیون دلار تخمین زده شده است.

نمایش موجودیت‌ها