date_range چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۳۲:۵۱ ب.ظ

یک نکته از هزاران

 پیشگیری از بروز سوانح را می‌شود جدی‌تر گرفت

از شروع سال 97، نزدیک به چهارماه می‌گذرد. با توجه به اتفاقات تلخی که سال گذشته افتاده بود و در راس همه آنها، زلزله غرب کشور و از دست دادن هموطنان‌مان در این حادثه، در اغلب قریب به اتفاق پیام‌هایی که بسیاری از شخصیت‌ها به مناسبت آغاز سال منتشر کرده بودند، یک وجه مشترک وجود داشت و آن، آرزوی بهبود وضعیت در همه زمینه‌ها در سال جاری و عدم تکرار اتفاقات تلخ بود. اما به نظر می‌رسد برای تحقق این آرزوها و به واقعیت پیوستن‌شان، آنچه بیش از هر چیز نیاز به توجه دارد، نه صرفا آرزو، بلکه اقدامات عملی برای تکرار نشدن وقایعی است که از بروز درصد زیادی از آنها می‌توان جلوگیری کرد.

یکی از این موارد که نیاز است درخصوص آن بازبینی‌های جدی صورت بگیرد، پرونده تصادفات روزانه در کشور و مرگ و میرهای ناشی از آن است که سالهاست در کشور ما مفتوح است و هر روز قربانیان دیگری بر شمار کشته‌شدگان حاصل از این تصادفات افزوده می‌شود.

حالا در تازه‌ترین این تصادفات، برخورد تانکر حمل سوخت با اتوبوس مسافربری موجب از دست رفتن تعداد زیادی از مسافران اتوبوس و همین طور راننده تانکر شده است.

فعلا نقص فنی در سیستم ترمز تانکر حامل مواد سوختی و عمل نکردن آن علت اصلی وقوع حادثه شناخته شده که منجر به برخورد شدید تانکر از پشت با اتوبوس و انفجار مواد سوختی و آتش گرفتن اتوبوس گردیده است.

به هر حال، لازم است با ریشه‌یابی علل وقوع این حادثه و اطلاع‌رسانی‌های گسترده درخصوص آن، همین طور حذف اصلی‌ترین عوامل بروز تصادفات در کشور، از تکرار حوادث این‌چنینی که نمونه آن را به شکلهای دیگر نیز بارها شاهد بوده‌ایم، جلوگیری شود.

نمایش موجودیت‌ها